Хотел Delight – Ксамил, Албанија

Хотел Делајт – Ксамил се наоѓа на само неколку чекори од морето. Собите се опремени во модерен стил, со прекрасен поглед кон морето. Со цел да се прилагоди на потребите на клиентите хотелот располага со осумнаесет простории двокреветни , трокреветни и апартмани.Сите соби се пушачки и пет френдли.
Во склоп на хотелот има и ресторан бар со сопствена плажа на која лежалките се вклучени во цената за гостите на хотелот.

ХОТЕЛ DELIGHT – KSAMIL ЛЕТО 2020
ТИП СОБА Термини од 11.07.2020 – 31.08.2020 Минимум 3 ноќевања Термини од 01.09.2020 – 25.09.2020    Минимум 4 ноќевања
Двокреветна стандард / твин макс 2 лица 83 еур 60 еур
Трокреветна макс 3 лица 88 еур 65 еур
Суит – Апартман макс 4 лица 109 еур 72 еур

!!!!! ХОТЕЛОТ ЦЕНОВНИКОТ ГО АЖУРИРА НА  05.08.2020

Цените се изразени во евра за соба за едно ноќевање и вклучуваат :

  • Доручек
  • Паркинг
  • Интернет во соба
  • Две лежалки и чадор во склоп на приватната плажа на хотелот

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Скопје-Валона- 45 €
Скопје-Саранда – 55€
Скопје-Ксамил- 55 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – 40€ по лице
Битола-Валона- 40 €
Битола-Саранда – 50€
Битола-Ксамил- 50 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Доплата за Трансфер од Кичево + 5 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Охрид -Валона- 30 €
Охрид -Саранда – 40€
Охрид -Ксамил- 40 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО !!!: Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж