You are currently viewing Dion Palace Resort & Spa 5*-Литохоро 2023

Early Booking Discount понуда од Dion Palace Resort & Spa 5*

DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO         www.dionpalace.com

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА-ПОЛУПАНСИОН

10/2

01.04-22.05

01.10-31.10

23.05-10.06

18.09-30.09

11.06-11.07

28.08-17.09

12.07-27.08

Bungalow Sea Front

73

82

123

134

Deluxe Bungalow private pool

( за соба)

233

292

373

460

Standard Room land View

56

67

98

119

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Standard Room Pool/Sea View

58

75

109

125

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Superior Room Land View

69

78

113

133

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 2-5.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Superior Room Pool/Sea View

71

81

112

135

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 2-5.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Мин. Престој

3

3

4

4

Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:а ла карт ресторан,бар,интернет,перална,мини маркет,ресторан,собен сервис,СПА центар,отворен и затворен базен

Соби:клима,фен,интернет,мини бар,сеф, САТ ТВ,телефон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Non show 80% of total amount

Early departure 50% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2022 25% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 15% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ