You are currently viewing DISHLI HOTEL & SPA – c. Радожда,  Струга

ДИШЛИ Хотел и Спа

Хотел Дишли е хотел од прва класа лоциран во Радожда, село во општина Струга во југозападниот регион на Северна Македонија, лоциран непосредно пред Охридското Езеро опкружен со автентична шума. Локацијата е инспиративна осмислена година, и е на само 10 км од Струга и 26 км од Охрид, најубавите градови во близина на Охридското Езеро. Ќе ве пречека со дух сјаен како климата: Радожда ужива во близина 250 сончеви денови годишно, за убави услови во текот на целата година.

Ги нудиме најлуксузните и најпространите хотелски соби во Радожда, Струга. Тие се уникатно и стилски дизајнирани. Домородните текстури и елементи се комбинираат со модерни удобности и завршетоци во сите наши соби, за чувство што не е како никаде во регионот. Располагаме со 20 типа на хотелски соби приспособени да ги задоволат сечии потреби. Собите имаат поглед на Охридското Езеро и планинскиот пејзаж.

Има бар кој е достапен за гостите да се послужат со алкохолни и безалкохолни пијалоци, грицки и квалитетна храна која ќе ги збогати сите ваши сетила. Ресторанот нуди и услуга во соба, специјално мени за спа/бар, а исто така и кетеринг за специјални пригоди како што се свадби, родендени или други прослави.

Уживајте во освежување и опуштање со искуства кои ќе сакаат да се чувствуваат смирено и мирно за време на вашиот престој. Опуштете се во вашата или финската сауна или уживајте во нашиот надворешен простор додека се восхитувате на воодушевувачкиот поглед на езерото.

 

СПЕВИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ДЕНОТ НА ЖЕНАТА

08.023.2024-10.03.2024     89ЕУР

-Две  ноќевања за две лица со доручек 

-Користење на сауна и финска бања 

-Вино

 

Цени за 2024

Вид на сместувачка единица

Зимскасезона

Преоднасезона

Летнасезона

Двокреветна

1736

1798

1920

Трокреветна

1426

1488

1589

Dеlux соба

3286

3348

3572

Superior апартман

4216

4278

4568

Еднокреветна соба

2666

2728

2913

Додаток за оброк- суплемент

682

682

682

-Со зимска сезона е опфатен периодот од: 15 ти Ноември до 15ти Декемврии и од 1 ви Февруари до 31 ви Март.

-Со преодна сезона е опфатен периодот од: 16 ти Септември до 14 ти Ноември, 1 ви Април до 31 ви Мај, и  16 Декември до 31 Јануари.

-Со Летна сезона е опфатен периодот од: 1 ви Јуни до 15 ти Септември.

Доплати:

– дете до 6 години бесплатен престој
– дете од 6 до 12 години 50 % на цените од договорот
– суплемент за оброк и за еднокреветна соба се внесени во табелата

 

Услови за агентот и гостинот:

  1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
  2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.
  3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.
  4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
  5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
  6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.
  7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
  8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ