ХОТЕЛ РОМАНТИК ПЛАЗА -СТАР ДОЈРАН

ХОТЕЛ РОМАНТИК ПЛАЗА -СТАР ДОЈРАН

 

Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро во самиот центар на Стар Дојран. Располагаме со сопствен надворешен базен кој работи во летниот период(Април-Октомври), голема конференциска сала (120 луѓе), бар за 40 гости, ресторан со капацитет од 300 гости , ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.

 

Тип на соба: Со доручек: Полупансион: Полн пансион:
Еднокреветна 2.150 ден 2.540 ден. 2.930 ден.
Двокреветна 1.530 ден 1.920 ден. 2.310 ден.
Апартман 4.050 ден. 4.830 ден. 5.610 ден.
Делукс Суит 4.350 ден. 5.130 ден. 5.910 ден.

 

 

За повеќе ноќевања следува дополнителен попуст(на цената ноќевање со доручек) :

– за 3 или 4 ноќевања 10% попуст

– за 5 или 6 ноќевања 15% попуст

– за 7 и повеќе ноќевања 20% попуст

 

 

 • Горенаведените цени се дадени во денари по лице
 • Цените дадени во горната табела се со вклучен ДДВ
 • Во цените не е вклучена туристичка такса од 40 денари по лице на ден.
 • За деца до 6 години бесплатно
 • За деца 6-18 години се доплатува 180,00 ден
 • 3-то лице возрасен во двокреветна соба со помошно легло доплаќа 70% од цената по лице за двокреветна соба
 • Цените за Апартман и Делукс Суит се однесуваат за две лица
 • 3-то возрасено лице во апартман 180,00 ден
 • Дополнителен мени оброк чини 390,00 ден по лице
 • Користење на надворешен базен бесплатно
 • Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење ,купатило ,

             бања , ТВ , Интернет WiFi, телефон со директна линија

 

Конференциска Сала: Капацитет 120 гости ( LCD проектор,платно , флип чард табла,

интернет)

Цена:910 денари/час / За гостите сместени во хотелот користење на салата е

БЕСПЛАТНА.