Дубаи – Август/Септември

Дубаи – Август/Септември

Обновената програма за Дубаи (со директен лет од Белград) од август/ септември

 • можност за индивидуална комбинација на број на ноќевања
 • негативен ПЦР тест – задолжителен (96 часа изваден пред полетување)

ПАКЕТ ЦЕНИ ОД

555 ЕВРА по лице за 4 ноќи со вклучен авион од Белград (хотел буџет Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4*) на база ноќевање со појадок

599 ЕВРА по лице за 7 ноќи со вклучен авион од Белград (хотел буџет Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4*) на база ноќевање со појадок

*** доплата за виза од 85ЕУР за лица со македонски пасош ***

НАПОМЕНА – Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга. Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион. Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта ECONOMY Белград – Дубаи – Белград со 7 kg рачен багаж & 20 kg рачен багаж / без оброк за време на лет
 • Трансфер во ДУБАИ аеродром-хотел-аеродорм
 • 4 или 7 ноќи во наведен хотел/ тип на соба/ услуга

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Трансфер СКОПЈЕ- аердром Белград-СКОПЈЕ (кола 170 eur/ правец за максимум 3 лица)
 • Туристицка виза за ДУБАИ – 85 eur ПО ЛИЦЕ (ОДОБРУВАЊЕТО АН ТУРИСТИЧКАТА ВИЗА ЗАВИСИ ИСКЛУЧИВО ОД ИМИГРАЦИОНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ОАЕ)
 • Дополнителни документи за аплицирање за виа за Дубаи (задолжителен негативен PCR тест валиден максумум 96 часа)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА