You are currently viewing HOTEL EFFECT GRAND VICTORIA 4*- SUNNY BEACH 2022

EFFECT GRAND VICTORIA HOTEL 4* се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег, 30м од плажа. Хотелот има уникатна и стилска архитектура, луксузен мебел, висококвалитетна услуга и идеални услови за одмор и рекреација.

Хотелот има 3 ресторана ( основен ресторан Victoria и 2 ресторана  a la carte – италијански ресторан Bella Italia  и азијатски ресторан Tepenyaki and Sushi Corner, лоби бар 24/7, бар на базенот, бар на плажа, snack bar, кафе – слаткарница, базен, фитнес, бесплатен паркинг.

Хотелот располага со 238 соби и апартмани опремени со модерен мебел и голем дел од нив со директен или страничен поглед кон морето. Опремени се со клима уред, сателитска ТВ, минибар – дел од ultra all inclusive (секојдневно дополнување на вода, пиво и безалкохолни пијалоци), сеф, комплет за кафе и чај, фен во бањата и WI FI.

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 15% попуст за резервации направени до 28.02.2022

– 10% попуст за резервации направени до 31.03.2022

ТЕРМИНИ 13.06.2022 – 05.07.2022   26.08.2022 – 09.09.2022 ULTRA ALL INCLUSIVE 06.07.2022 – 21.07.2022 14.08.2022 – 25.08.2022ULTRA ALL INCLUSIVE 22.07.2022 – 13.08.2022   ULTRA ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – поглед парк              76 €           96 €            100 €
Лице во двокреветна соба – поглед море              81 €           103 €            109 €
Лице во двокреветна соба – страничен поглед на море              84 €           106 €            110 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ULTRA ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 •  Користење на базен
 • Лежалки и чадори на плажа и покрај базенот
 • Lobby Bar: работи 24 часа и се служат безалкохолни и алкохолни пијалоци од локално и од увозно потекло    23-02 часот LATE SNACK (ладни сендвичи, кроасани, колачи и овошје)
 •  Beach Bar 10-22 часот: пиво, безалкохолни пијалоци и коктели
 • Бар на базенот 10-23 часот: безалкохолни пијалоци, коктели и алкохолни пијалоци од локално и од увозно потекло
 • 2 ресторана  a la carte – италијански ресторан Bella Italia  и азијатски ресторан Tepenyaki and Sushi Corner
 •  Snack бар од 10-17 часот: GRAB&GO сендвичи, бургери, донер, помфрит, пица, полнети компири
 • Кафе слаткарница од 09-16 часот: разни слатки и сладолед
 • Мини бар во соба – секојдневно дополнување на вода, пиво и безалкохолни пијалоци
 •  Паркинг
 •  WI FI во собите и во целиот хотел
 • Сеф во собата
 •  Фитнес
 • Забавен дел, анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти:

Две деца до 11.99 години – БЕСПЛАТНО
Возрасен на дополнителен кревет – 20% попуст на регуларната цена

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (поглед парк или страничен поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 1,99 години
Двокреветна соба (поглед море) – 2 возрасни

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА С-ТРАВЕЛ