You are currently viewing EFTALIA OCEAN 5* – Аланија

EFTALIA OCEAN 5* – Аланија

е оддалечен 18 км од бисерот на Медитеранот; Аланија,. Тоа е во областа Турклер, познат по своите песочни плажи, 5 км до центарот на Авсалар и Конакли, 90 км до аеродромот во Анталија, 60 км до аеродромот Газипаша.

Ефталиа 5* е отворен во 2017 година и се состои од 5-катна главна зграда на 60.000 м2 површина и простории за пливање со директна врска со базен. Хотелскиот објект има 682 соби. Сите простории се украсени со модерен мебел, со сè што на нашите гости им треба за пријатен одмор.

Хотелот нуди прекрасна атмосфера со нашата дневна услуга за вклучена во доручек и да уживате во свежи морски плодови и локални јадења во нашите ресторани.

Одморот можете да го направите пријатен заедно со вкусна храна во 1 главен ресторан и 4 ресторани A’la Carte; Отоманска кујна, италијанска кујна, азиска кујна и скара кујна.

Домашните миленици не се дозволени во хотелот.

FAMILY понуда – Чартер програма 
✅2 возрасни  + 2 деца до 14,99 год
✅ услуга Ultra All Inclusive
✈️ 19.07.20 / 7 дена = 1590 €
✈️ 26.07.20 / 7 дена = 1670 €
✈️ 02.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 05.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 09.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 12.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 16.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 19.08.20 / 7 дена = 1710 €
✈️ 23.08.20 / 7 дена = 1675 €
✈️ 26.08.20 / 7 дена = 1660 €
✈️ 30.08.20 / 7 дена = 1660 €

Цената е во тотал со вклучени ⬇️
✅авионски превоз од Скопје
✅аеродромски такси
✅20кг багаж по лице
✅трансфер од аеродром до хотел