You are currently viewing ВИЛА ФЛОРА 2-ТОРОНИ 2022

Вила Флора 2 е одлично позиционирана на само 30м од плажа, во близина на првиот влез во Торони. Вилата е поставена на главната улица, која воедно минува и покрај самата плажа, во непосредна близина до сите потребни содржини на ова место. Вила Флора 2 е втората зграда од комплексот Флора и  располага со двокреветни, трокреветни студија распоредени на високо приземје, прв и втор кат. Секоја од собите е опремена со соодветен мебел, мини кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса. Во склоп на самата вила на приземјето од куќата има ресторан таверна каде што гостите може да се претпатат на полупанскионска услуга и да уживаат во вкусовите на одличниот вкус на традиционалната грчка кујна.. Вилата заради непосредната близина на прекрасната плажа во Торони и мирниот карактер на селото е одличен избор за релаксиран летен одмор. 

Поаѓање MAJ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
Наем   7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Термин   28 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
STD (1/2)   89 149 199 249 249 279 299 359 359 389 389 369 329 249 209 189 99
STD (1/2+1)   169 189 239 279 289 309 339 389 389 429 429 389 329 279 229 199 99

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена. 

Во цената е вклучено:

 •  Сместување во Студио 7 ноќи

Во цената не е вклучено:

 • Превоз до избраниот објект во Грција.
 • Задолжително патничко осигурување.
 •  Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
 •  Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ
 •  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ

НАПОМЕНИ:

 •  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 •  Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 •  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
 • Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 
 •  Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 •  Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 •  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 •  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 •  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
Локација/ Кординати: 39.989060, 23.898658

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.