You are currently viewing Garni Hotel MB 3* – Будва 2022

Garni Hotel MB 3* – Будва 2022

Опис:

Локација: Хотел ,,Garni Hotel MB”3* е удобен хотел сместен во центарот на Будва, на само 350 метри од морето, 50 метри од комплексот “Словенска Плажа” и 700 метри од стариот град Будва . Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет.

Соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети.
 • Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен.
 • Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба и 2 единечни кревети во другата соба.
 • Петкреветни апартмани со 2 одвоени соби во кои има брачен кревет и еден единечен во едната соба и два единечни кревети во втората.

Услуга:

Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите.

Содржини:

Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар. Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi, клима уред (вклучен во цената) и тераса. Појадокот во хотелот е на база на шведска маса.

ЦЕНОВНИК:

ПАКЕТ АРАНЖМАН  9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
 ТЕРМИНИ Ноќ/ со појадок 1/2 соба  цена по лице со превоз 1/3 соба цена по лице со превоз 1/4 апартман  цена по лице со превоз 1/5 апартман цена по лице со превоз
06.06-13.06.2022 7 155 140 135 135
13.06-20.06.2022 7 155 140 135 135
20.06-29.06.2022 9 185 165 155 155
29.06-08.07.2022 9 195 175 165 165
08.07-17.07.2022 9 235 210 190 190
17.07-26.07.2022 9 265 240 220 220
26.07-04.08.2022 9 285 260 240 240
04.08-13.08.2022 9 285 260 240 240
13.08-22.08.2022 9 265 240 220 220
22.08-31.08.2022 9 240 215 195 195

Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Цената е по лице и вклучува:

 • 9 ноќевања со вклучен појадок (шведска маса)
 • Aвтобуски превоз.
 • Wi-Fi 
 • Клима 

Цената НЕ вклучува:

 • Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа во хотелот – 1,25 евра по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.

СЛИКИ:

Важни напомени:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен  автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса се плаќа  на рецепција во хотелот “Garni Hotel MB” и чини 1 еврoпо лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување, кое може да го извадите во нашата агенција 
 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

Отказ на резервација:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ