You are currently viewing GRAND HOTEL 4*-Банско 2023/2024

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

(не е валиден за период 23.12-02.01)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2023

                Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12-28.12.2023, 03.01-15.04.2024
                    Бонус: 5=4 за период на престој од 01.12-21.12.2023, 10.03-15.04.2024
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации
GRAND HOTEL 4* ПОЛУПАНСИОН +   
01.12-21.12

10.03-15.04

22.12-28.12

03.01-08.01

28.01-09.03

29.12-02.01 09.01-27.01
По лице во dbl deluxe  74 €
93 €
125 € 88 €
По лице во апартман со една спална  2+2 85 €
105 €
136 € 99 €
По лице во апартман со две спални 4+1  79 €
 99 € 130 € 94 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера по лице на ден, финска сауна, солена сауна, арома сауна,парна бања, хамам, џакузи, релакс соба, внатрешен aquatonik базен, детски базен, фитнес центар, ски гардеробер и транспорт до ски гондолата

24/7 Snack lounge bar – ладни и топли закуски, сезонски овошје, сендвичи, пици, колачи, слатка маса со вкусни десерти, диететски дел, кафе, чај сокови.
 
Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 
Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-12 г.)
Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој (на барање)

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Капацитет на сместување:
Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год
Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца  или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год
Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год
 
Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.
Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2024
 

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА С-ТРАВЕЛ