You are currently viewing Grand Hotel Bansko 4* 2023

Grand Hotel Bansko 4* 2022

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Капацитет: 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).

 • Dbl standard – 2 возрасни
 • Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год
 • Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца (прво дете до 11,99 год, второ дете до 5,99 год) или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год
 • Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год

Хотелски содржини:  Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

Ценовник за период 01.12.2022-15.04.2023

инимум престој од 3 ноќевања)

Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2023

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

(не е валиден за период 23.12-02.01)

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.10.2022

  Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12-24.12.2022, 03.01-10.01.2023, 11.01-18.01.2023, 19.01-15.04.2023 

 Бонус: 5=4 за период на престој од 01.12-22.12.2022, 06.03-15.04.2023

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

GRAND HOTEL 4* 

ПОЛУПАНСИОН    

01.12-22.12 23.12-28.12 29.12-02.01  

03.01-10.01

 

11.01-18.01 19.01-05.03 06.03-15.04
По лице во dbl standard  62,50 €  79 € 108 € 85 € 74 € 79 € 62,50 €
По лице во dbl deluxe  65 € 81,50 € 110 € 87 € 76 € 81,50 € 65 €
По лице во апартман со една спална  2+2 79 € 95 € 124 € 110 € 89,50 €  95   79 
По лице во апартман со две спални 4+1  65 €  81 € 110 € 86,50 € 75,50 €  81 € 65 

 

Во цената е вклучено:

 • Цена по лице на ден според дадената услуга
 • Wi-fi на територија на хотелот,
 • Мини бар – пакет со пијалоци
 • Бебешко креветче 
 • Целодневна анимација за деца и возрасни
 • Користење на СПА центар-затворен базен,
 • Детска дискотека 
 • Базен за деца, фитнес,
 • Финска сауна, арома сауна, соле сауна, парна бања, амам, џакузи,
 • Соба за релаксација,
 • Ски гардеробер,
 • Организирани планинарења и посети на локални атракции;
   Паркинг околу хотелот;
 • Користење на СПА услуги: арома сауна, финска сауна, солена сауна, парна бања, панорамска парна бања, алпска релаксација, шок кофа, лакониум, простор за релаксација, џакузи и внатрешен AQUATONIC базен, детски базен, шок базен;
 • Реновирана теретана од ланецот Pulse Fitness & SPA;
 • Надворешен базен – лежалка и чадор околу базенот

Во цената НЕ вклучено:

 • Туристичка такса 1евро ,такса на престој 0.60евра по лице на ден(се плаќа во агенција)
 • Патничко осигурување

Доплати и попусти:

 • Дете до 5,99 год.  – бесплатно(услуга полупансион)
 • Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло – 50% попуст(услуга полупансион)
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст(услуга полупансион)
 • Риболов, посета на FUN PARK BANSKO , 
 • Хемиско чистење
 • Масажи
 • Паркинг пред хотелот
 • Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-12 г.)
 • Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој (на барање)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

Плаќање 50 % при резервација, остатокот 2 недели пред поаѓање!

Програма на хотелот:

 • 07:30-10:00 – Појадок Цел ден Ресторан – разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки грицки, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, ревијален готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки храна и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на овошни џемови, разни видови додатоци, свеж зеленчук, јаткасти плодови, диететски дел, бебешко и детско мени.
 • 10:00-12:30-Лунџ бар за доцен појадок – топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел 
 • 12:30-15:00 – Ручек Цел ден Ресторан – избор на свежи витамински салати и супи, богати разновидни бугарски и интернационални јадења, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени 
 • 15:00-18:30 часот – Snack Lounge bar – попладневни закуски, топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, пици, мали торти, переци, слатко бифе со домашни десерти, диетални дел 
 • 10:00-18:30 – Снек бар покрај базен – сезонско овошје, топли и ладни закуски, американски палачинки, сендвичи, пици, мали колачи и грицки, пуканки, сладолед
 • 18:30-22:00 – Вечера Цел ден Ресторан – избор на свежи витамински салати и супи, богати разновидни јадења од бугарска и интернационална кујна, специјални тематски вечери – бугарски, Азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени 

22:00-07:30 – Lounge bar полноќно шведска маса – мали слатки и закуски, сезонско овошје, сендвичи, житарки, дел за исхрана.

Пијалоци:

 • 10:00-00:00- Лоби бар – топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, локални алкохолни пијалоци, вино и пиво 
 • 00:00-00:00 – Lounge bar – топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода
 • 10:00-02:00 – Lounge bar – локални алкохолни пијалоци пиво и вино 
 • 10:00-18:30 – Бар покрај базен–топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, локални алкохолни пијалоци, коктели,сладолед
 • 09:00-21:00 часот – СПА центар – овошни и билни чаеви и вода 
 • 10:00-22:00- Пијалок за добредојде

Политика на отказ на резервација: 

 • Не појавување во хотел – 100% пенали

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ