You are currently viewing Grand Hotel Bansko 4* 2024

Grand Hotel Bansko 4* 2024

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Капацитет: 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).

 • Dbl standard – 2 возрасни
 • Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год
 • Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца (прво дете до 11,99 год, второ дете до 5,99 год) или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год
 • Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год

Хотелски содржини:  Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 20.01.2024

(не е валиден за период 23.12-02.01)

                Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12-28.12.2023, 03.01-15.04.2024

                    Бонус: 5=4 за период на престој од 01.12-21.12.2023, 10.03-15.04.2024

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

 • GRAND HOTEL 4* ПОЛУПАНСИОН +   
  01.12-21.12

  10.03-15.04

  22.12-28.12

  03.01-08.01

  28.01-09.03

  29.12-02.01 09.01-27.01
  По лице во dbl deluxe  74 €
  93 €
  125 € 88 €
  По лице во апартман со една спална  2+2 85 €
  105 €
  136 € 99 €
  По лице во апартман со две спални 4+1  79 €
   99 € 130 € 94 €
  Дете 6-11,99 год на дополнително легло 34 € 45 € 55 € 45 €
  Возрасен на дополнително легло 61 € 72 € 94 € 72 €

  Во цената е вклучено:

  појадок и вечера по лице на ден

 • финска сауна
 • солена саун
 • арома сауна
 • парна бања
 • хамам
 • џакузи
 • релакс соба
 • внатрешен aquatonik базен
 • детски базен
 • фитнес центар
 • ски гардеробер и транспорт до ски гондолата
 • 24/7 Snack lounge bar – ладни и топли закуски, сезонски овошје, сендвичи, пици, колачи, слатка маса со вкусни десерти, диететски дел, кафе, чај сокови.

 Цената Не вклучува:

патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 
Доплати и попусти:
 • Дете до 5,99 год.  – бесплатно
 • хотелска такса 0,61 € по лице од ноќ
 • Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 90€ / возрасен, 45€/ дете ( 6-12 г.)
 • Доплата за соба со балкон 10€ за цел престој (на барање)
 • Доплата за ultra all inclusive – 28€ за возрасни, 14€ за деца 6-11,99г

Капацитет на сместување:

Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год
Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца  или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год
Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год
 
Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.
Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2024
 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

Плаќање 30 % при резервација, остатокот 10дена  пред поаѓање!

Програма на хотелот:

 • 07:30-10:00 – Појадок Цел ден Ресторан – разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки грицки, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, ревијален готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки храна и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на овошни џемови, разни видови додатоци, свеж зеленчук, јаткасти плодови, диететски дел, бебешко и детско мени.
 • 10:00-12:30-Лунџ бар за доцен појадок – топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел 
 • 12:30-15:00 – Ручек Цел ден Ресторан – избор на свежи витамински салати и супи, богати разновидни бугарски и интернационални јадења, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени 
 • 15:00-18:30 часот – Snack Lounge bar – попладневни закуски, топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, пици, мали торти, переци, слатко бифе со домашни десерти, диетални дел 
 • 10:00-18:30 – Снек бар покрај базен – сезонско овошје, топли и ладни закуски, американски палачинки, сендвичи, пици, мали колачи и грицки, пуканки, сладолед
 • 18:30-22:00 – Вечера Цел ден Ресторан – избор на свежи витамински салати и супи, богати разновидни јадења од бугарска и интернационална кујна, специјални тематски вечери – бугарски, Азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени 

22:00-07:30 – Lounge bar полноќно шведска маса – мали слатки и закуски, сезонско овошје, сендвичи, житарки, дел за исхрана.

Пијалоци:

 • 10:00-00:00- Лоби бар – топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, локални алкохолни пијалоци, вино и пиво 
 • 00:00-00:00 – Lounge bar – топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода
 • 10:00-02:00 – Lounge bar – локални алкохолни пијалоци пиво и вино 
 • 10:00-18:30 – Бар покрај базен–топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, локални алкохолни пијалоци, коктели,сладолед
 • 09:00-21:00 часот – СПА центар – овошни и билни чаеви и вода 
 • 10:00-22:00- Пијалок за добредојде

Политика на отказ на резервација: 

 • Не појавување во хотел – се плаќа целата сума

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ