You are currently viewing Grand Hotel Bansko 4* 2022

Grand Hotel Bansko 4* 2022

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Капацитет:
• 6 згради & 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²);
• 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²);
• 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведска маса).
Хотелски содржини:  Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

Регуларна понуда од Grand Hotel Bansko 4*

GRAND HOTEL BANSKO  4*   BANSKO                           www.grandhotelbansko.bg        
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН        
STANDARD ROOM
       
1 22.01.2022  18.02.2022 19.02.2022  11.03.2022 12.03.2022 31.03.2022        
 
DOUBLE ROOM 111 82 76        
SINGLE ROOM 89 66 60        
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 111 82 76        
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 90 67 61        
DELUXE ROOM         
DOUBLE ROOM 122 94 87        
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 122 94 87        
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 123 95 88        
EXECUTIVE ROOM        
DOUBLE ROOM 149 120 114        
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 149 120 114        
1 BEDROOM APARTMENT         
APARTMENT 2 AD 118 92 86        
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 180 141 132        
APT2 1+1 CHD (6-11,99)  118 92 86        
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 119 93 87        
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 167 131 123        
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 119 93 87        
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 167 131 123        
APT2 3+1 CHD (0-5,99) 181 142 133        
2 BEDROOM APARTMENT        
APARTMENT 4 AD 244 187 173        
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 244 187 173        
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 244 187 173        
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 245 188 174        
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 276 211 196        
Минимум престој 3 3 3        
Такса за лице на ден 0.61 0.61 0.61        
Отказ на резервација Под 7 дена 100% Под 7 дена 100% Под 7 дена 100%        
No Show 100% 100% 100%        
Цената вклучува: финска сауна,арома сауна, солена сауна,парна бања,амам, џакузи, соба за релаксација,затворен базен, базен за деца, фитнес        
7=6, 8=7 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД  ОД 03.01 ДО 11.03.2022        
ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 16.11.2022        

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

Во цената е вклучено:

 • појадок, вечера,
 • користење на СПА центар-затворен базен,
 • базен за деца, фитнес,
 • финска сауна, арома сауна, соле сауна, парна бања, амам, џакузи,
 • соба за релаксација,
 • ски гардеробер,
 • шатл до гондола.

Во цената НЕ вклучено:

 • 20€ доплата за соба со балкон
 • 10€ паркинг
 • Туристичка такса 1евро по лице на ден

Деца:

-деца 0-5.99год на дополнително легло  бесплатно
– деца од 6-11.99год на дополнително легло  50% попуст
-возрасен на дополнително легло 30% попуст

Опис на соби:

Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон
Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;
Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

Минимум престој од 4 ноќевања во период од 30.12.2021-09.01.2022, останата сезона 3 ноќевања минимум престој.

Политика на отказ на резервација: 

 • Во период од 23.12-29.12.2021 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 30.12-02.01.2022 – до 28 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 01.12-22.12.2021 и 12.03-31.03.2022 – до 3 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 03.01-09.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 10.01-11.03.2022 – до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Не појавување во хотел – 100% пенали

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ