You are currently viewing GRANDOTEL 4*- Ханиоти 2022

GRANDOTEL 4*- Ханиоти 2022

Приморското село Ханиоти, речиси на работ на ртот Касандра, е едно од најпопуларните одморалишта на Халкидики. Ханиоти располага со секакви видови на  продавници, банки, аптеки, ресторани, таверни, кафетерии, игралишта, пабови, ноќни клубови итн.
Одалечено од  Солун 115 км и од меѓународниот аеродром Македонија 100 км. Се наоѓа на патната мрежа со брз и лесен патен пристап до Халкидики.
Областа има прекрасна клима со многу  сончеви сати, идилични зајдисонца, чист хоризонт, борови шуми и маслинови градини.
Песочната плажа пред хотелот секое лето се трансформира во модерна организирана плажа со лежалки, чадори и бар на плажа. Чисто море, наградено со сино знаме.

GRANDOTEL ****HANIOTI www.grandotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС

10/0/2 28.04-31.05 01.06-15.06 16.06-30.06 01.07-25.08 26.08-15.09 16.09-30.09 01.10-15.10
Apartment 2 pax 119 168 208 307 208 168 119
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 16 16 16 18 16 16 16
Junior Suite 2 pax 152 187 232 369 232 187 152
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто Лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
Single Room 70 105 140 210 140 105 70
Standard Room 41 59 76 116 76 59 41
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Standard Room Front Sea View 52 70 89 126 89 70 52
Standard Room Side Sea View 47 64 80 119 80 64 47
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Се Вклучено 14 15 16 18 16 15 14
Деца од 2-11.99 г. 7 7 8 8 8 7 7
Мин. престој 2 3 4 5 4 3 2
Опис: ресторан, 2 бара, базен, ТВ салон, паркинг,интернет,менувачница,фитнес,пинг понг
Соби: клима,САТ ТВ,телефон,фрижидер
Stayovertax 3 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Non show 100% of total amountEarly departure 100% of total amountCancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2022 45% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ