На брегот на Јонско Море и Епир, помеѓу Превеза и Игуменица,се наоѓа прекрасното градче Парга. Опкружена со Лефкада на едната страна и островите Паксос и Антипаксос на другата страна, како и неизбежниот Крф, Парга денес е модерно летувалиште со богата туристичка понуда. Под остатоците на венецијанскиот замок, Парга потсеќа на мал амфитеатар со своите тесни камени улички во стариот дел на градот. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслинки, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи.

Вила Фиоре – ПАРГА

[Show slideshow] 1 ► – 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020 – 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ...
Прочитај повеќе

ПАРГА – ВИЛА ДИМАС

[Show slideshow] 1 ► Вила Димас се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од ...
Прочитај повеќе

Вила ТЕКЛИ – Парга

[Show slideshow] 1 ► Вила Текли, се наоѓа во Парга, во склопот на Хотелот Алкион, на 700метри одалеченост од плажа ...
Прочитај повеќе