Врахос се наоѓа на преубава песочна плажа (можеби најубавата на Јонско Море), со тиркизна плава боја, која е долга повеќе од 2km. Врахос се наоѓа на половина пат помеѓу Парга и Превеза. Туристите од Грција и Италија добро го познаваат ова место. Голем број таверни, барови се распослани на преубавото шеталиште покрај плажа, каде се наоѓаат и повеќето сместувачки капацитети. Близината на Парга, Превеза дури и Лефкада (60km) ви нудат услови за активен одмор. Исто така може да отидете на шопинг до Крф. На 10km се наоѓа Амудиа сместена во преубав залив со песочна плажа. Борова шума, топло море и планини во позадина гарантираат одлична клима и можност за уживање.

ХОТЕЛ ОЛИМПИЈАДА – ВРАХОС 2021

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа. На своите гости им нуди мирен и релаксиран ...
Прочитај повеќе

ВИЛА ВЕЛИСАРИОС – ВРАХОС 2021

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост ...
Прочитај повеќе

ВИЛА – SEA VIEW APARTMENTS – ВРАХОС 2021

ВРАХОС – SEA VIEW APARTMENTS Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки ...
Прочитај повеќе

ЈК BEACH HOUSE – ВРАХОС 2021

JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниот дел на патот кон Лигија ...
Прочитај повеќе

Вила IONIAN VIEW – Врахос 2021

1 ► Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90метри одалеченост од плажа, вилата нуди прекрасен поглед на Јонското ...
Прочитај повеќе

Вила ВРАХОС АПАРТМЕНТС – Врахос 2021

1 ► Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини кујни ...
Прочитај повеќе

ВИЛА САВАШ – ВРАХОС 2021

Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на мирен одмор. Вилата ...
Прочитај повеќе

Вила White Sands – Врахос 2021

White Sands студијата се наоѓаат на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа кои имаат страничен поглед кон море ...
Прочитај повеќе

Вила Irini – Врахос 2021

Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сѐ што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, ...
Прочитај повеќе

Хотел Mirto – Врахос

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ...
Прочитај повеќе