Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, АФИТОС е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Она по што е посебно прочуено е фантастичниот поглед кој го нуди од шеталиштето кон Торонеос заливот. Афитос се протега на рид веднаш над брегот, а голем дел од куќичките не се модернизирани, па тоа создава еден поинаков шмек. Во идеална хармонија со природната убавина, таму ќе пронајдете плажи, камените куќи, традиционалните таверни, улиците со калдрма, барови,  и бутици од кои едноставно нема да сакате да се заминете.

Не се пронајдени написи.