Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, ХАНИОТИ е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Препознатливо е по космополитската атмосфера, традиционалното се меша со модерните европски трендови.  Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој, има голем број хотели, апартмани и вили, бутици, продавници, бројни ресторани, кафе барови и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, исто така има  и модерни барови и денс- клубови кои нудат вечерна забава за сите возрасти, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.  Овде имате можност за факултативни излети и екскурзии, така што можете да ги посетите Света Гора, Метеорите, заливот Торонеос.

Apart Hotel Vicky – Ханиоти

Apart Hotel Vicky – Ханиоти ОПИС: Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода ...
Прочитај повеќе

С – Апартман – Ханиоти

С – Апартман – Ханиоти Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и ...
Прочитај повеќе

С – Студио – Ханиоти

С – Студио – Ханиоти Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и ...
Прочитај повеќе

Вила Vergina – Ханиоти 2022

ВИЛА ВЕРГИНА – ХАНИОТИ 2022 Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во ...
Прочитај повеќе