Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата, во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, НЕА ПОТИДЕА е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Богатата инфраструктура, бројните туристички комплекси, марини и трговски центри, како и свежиот воздух од околните планини обраснати со борови шуми, се причина Неа Потидеа да биде посакувана дестинација за подолг престој, одмор и живеење. Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

JK Blue Saphhire – Неа Потидеа 2022

JK Blue Saphhire – Неа Потидеа 2022 Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, на јужниот дел на Неа ...
Прочитај повеќе

Вила Haus Lithea – Неа Потидеа 2022

Вила Haus Lithea – Неа Потидеа 2022 ОПИС: Локација: House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место ...
Прочитај повеќе