Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија ПОЛИХРОНО е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој.  Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како  пици и друга брза храна.

HOTEL / APART POSEIDONIO – ПОЛИХРОНО 2021

[Show slideshow] 1 ► Вилата / Хотел Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно, располага со ...
Прочитај повеќе

ВИЛА „ Natassa Valentino “ А категорија– ПОЛИХРОНО

[Show slideshow] 1 ► ВИЛА „ Natassa Valentino “ А категорија– ПОЛИХРОНО 2020 ОПИС НА ОБЈЕКТОТ : Вила Natassa Valentino ...
Прочитај повеќе

Хотел POLYCHRONO BEACH – Полихроно

[Show slideshow] Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња Услуга: Ноќевање со ...
Прочитај повеќе

Вила Elena – Полихроно 2021

[Show slideshow] Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на ...
Прочитај повеќе