You are currently viewing Хотел”Green Wood” – Банско 2023/24

Хотел Green Wood 4* – Банско 2023

Хотелот Грин Вуд се наоѓа на само 6 километри. од Банско, 3 км. од Разлог и 300 метри од теренот Пирин голф.
Од моментот кога ќе се пријавите во хотелот Грин Вуд, ќе ја почувствувате топлината, удобноста и гостопримството на хотелот. Стилскиот ентериер и личното внимание од персоналот се комбинираат за да го рекреираат чувството на неспоредлива удобност на вашиот приватен дом. За да создаде уште понезаборавно искуство за своите гости, хотелот нуди неверојатен поглед на величествениот Пирин.
Отворен во текот на целата година, хотелот нуди широк спектар на услуги и забава, што го прави погоден за семејства со деца, парови, организирање тимови, за трагачи по екстремни искуства, љубители на скијачки спортови, како и за љубители на релаксирачки процедури и рекреација .

LAST MINUTE ПОНУДА –  10.11 – 30.11.2023 г

All Inclusive Light + SPA – 51 EUR по лице на ден

Понудената  вклучува:

 • Ноќевање на база All Inclusive Light;
 • бесплатно сместување во соба од повисока класа според бројот на гости;
 •  Користење на внатрешен загреан базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, простор за релаксација, кофа за туширање мраз, фитнес;
 • Игралиште и детска соба за најмалите гости;
 • Безжичен интернет низ целиот хотел;
 • Паркинг;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

                        Ценовник за период 01.12- 09.12.2023

Tип на соба/ All Inclusive Light Цена по соба
Single use Еднокреветна соба 72
Двокреветна соба /2 regular beds/ 118
Студио /2 regular beds/ 133
Едноспален апартман /2 regular beds/ 148
Двоспален апартман /4 regular beds/ 296

Цената вклучува:

 • Користење на внатрешен загреан базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, простор за релаксација, туш-ледена кофа, фитнес;
 • Игралиште и детска соба за најмалите гости;
 • Безжичен интернет низ целиот хотел;
 • Паркинг;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

Програма – All Inclusive Light:
08:00 – 10:30 ч. – појадок + кафе, чај, вода, пост микс сок, млеко;
12:30 – 14:00 ч. – ручек + вода, пост микс сок, точено пиво и вино (по избор бело, розе или
црвено);
18:30 – 21:30 ч. – вечера + вода, пост микс сок, точено пиво и вино (по желба бело, розе или
црвено), бугарски алкохол – ракија, вотка, џин, узо;
– Храната и пијалоците важат само во одреденото време и само во ресторанот на хотелот. Оброците се
шведска маса за минимум 20 луѓе. На денот на пристигнувањето, оброкот започнува со вечера, а на денот на поаѓање – завршува со ручек.

                           СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 22- 25.12.23 г
                                појадок и вечера – полупансион

Попуст 20% за резервации до 10.12.2023 г

  2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи
Tип соба мах капацитет
Еднокреветна 1+0 286 387 487
Double room 2+0 204 276 348
Studio 2+1; 2+2 220 300 378
One-bedroom apartment 2+1; 2+2 235 324 409
Two-bedroom apartment 4+1; 4+2 250 339 424

Понудените специјални цени се во евра, по лице на редовен кревет 

Цената вклучува:

 • Ноќевање во реновирани соби, студија и апартмани според избраниот пакет;
 • богат појадок со кафе, чај, млеко, вода, сок;
 • стандардни вечери;
 • Вечера на 24.12.23 по традиција на празникот;
 • Божиќна вечера на 25.12.23 со специјално мени на шведска маса со ревијално готвење во ресторанот на хотелот;
 • Специјална празнична програма во ресторан Виртуозо на 25.12.23 фолк група и диџеј-журка – многу празнично расположение;
 • Анимација за деца на 25.12.23;
 • Користење на затворен базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Паркинг;
 • Интернет пристап;
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Транспорт до ски-лифтот;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

                               СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – Зима 2023/24
                                     појадок и вечера – полупансион

Период 15.12 – 21.12.2023 

04.03 – 31.03.2024

26.12 – 28.12.2023   

03.01 – 03.03.2024

Тип на соба Капацитет Недела-Четврток Петок-абота Недела-Четврток Петок-сабота
Еднокреветна 1+0 77 87 92 102
Двокреветна 2+0 112 122 133 143
Студио 2+1 / 2+2 128 138 148 158
Едноспален апп 2+1 /2+2 143 153 164 174
Двоспален апп 4+1 / 4+2 281 291 302 312

Цената вклучува:

 • Цена по соба за ноќевање во евра;
 • богат појадок со кафе, чај, млеко, вода, сок;
 • стандардни вечери;
 • Користење на затворен базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Паркинг;
 • Интернет пристап;
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Транспорт до ски-лифтот;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

Доплати:

Период 04.03 – 31.03.2024 26.12 – 28.12.2023

03.01 – 03.03.2024

Деца до 5.99г со 2 возрасни Бесплатно Бесплатно
Деца од 6 до  11.99г на редовно легло 46 51
Деца од 6 до  11.99г на дополнително легло 25 30
Возрасен на дополнително легло 46 51
Деца до 5.99г со 1 возрасен Еднокреветна соба Еднокреветна соба

 

                   СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – НОВА 2024 ГОДИНА  29.12 – 02.01.2024 г
                                                        појадок и вечера                                               

Попуст 20% за резервации до 10.12.2023 г

Престој 3 ноќи 4 ноќи 5 ноќи
Tип на соба мах капацитет
Еднокреветна соба 1+0 858 1030 1167
Double room 2+0 537 644 730
Studio 2+1; 2+2 552 662 751
One-bedroom apartment 2+1; 2+2 567 680 773
Two-bedroom apartment 4+1; 4+2 615 736 837

Цените на понудените пакети се во евра,  по лице на редовен кревет 

Цената вклучува:

 • Ноќевање во реновирани соби, студија, апартмани според избраниот пакет;
 • богати појадок со кафе, чај, млеко, вода, сок;
 • стандардни вечери без пијалоци;
 • Новогодишна вечера на 31.12.23 – специјално мени со пијалоци;
 • Специјална празнична програма во ресторан Виртуозо на 31.12.23 со Алекс Бучкова, фолк група и диџеј- забава;
 • Многу празнично расположение, изненадувања, подароци и забава;
 • Афтер забава во ВИП сала во ресторан Виртуозо;
 • Анимација за деца, со детско мени и подароци за празнична вечер;
 • бранч на 01.01.24 од 10.00 ч.
 • Користење на базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Паркинг;
 • Интернет,
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Транспорт до ски-лифтот во Банско;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

Доплати 

 • Дете до 5,99 години, сместено на дополнително легло, со двајца возрасни – бесплатно;
 • Дете до 5,99 години, сместено со еден возрасен платена цена за еднократна употреба – 61 ЕУР по ноќ
 • Дете од 6 до 11,99 години сместено на дополнително легло доплаќа 28 ЕУР од ноќ
 • Дете од 6 до 11,99 години сместено на редовно легло доплаќа 41 ЕУР од ноќ
 • Возрасен, сместен на дополнително легло доплаќа 41 ЕУР од ноќ

Капацитет на сместувачки капацитет

 • Двокреветна соба – 2 редовни кревети;
 • Студио – 2 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);
 • Еднособен стан (спална и дневна) – 2 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);
 • Апартман со две спални (две спални соби и дневна) – 4 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);

Услови за агентот и гостинот:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ