You are currently viewing Хотел”Green Wood” – Банско 2024

Хотел Green Wood 4* – Банско 2024

ОПИС

Хотелот Грин Вуд се наоѓа на само 6 километри. од Банско, 3 км. од Разлог и 300 метри од теренот Пирин голф.
Од моментот кога ќе се пријавите во хотелот Грин Вуд, ќе ја почувствувате топлината, удобноста и гостопримството на хотелот. Стилскиот ентериер и личното внимание од персоналот се комбинираат за да го рекреираат чувството на неспоредлива удобност на вашиот приватен дом. За да создаде уште понезаборавно искуство за своите гости, хотелот нуди неверојатен поглед на величествениот Пирин.
Отворен во текот на целата година, хотелот нуди широк спектар на услуги и забава, што го прави погоден за семејства со деца, парови, организирање тимови, за трагачи по екстремни искуства, љубители на скијачки спортови, како и за љубители на релаксирачки процедури и рекреација .

ЦЕНОВНИК

                СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – Зима 2024
                        со појадок или појадок и вечера      

Период 18.02 – 03.03.2024 04.03 – 14.04.2024
Вид на соба Капацитет BB HB BB HB
Еднокреветна 1+0 64 84 54 69
Двокреветна соба 2+0 87 112 67 92
Студио 2+1/ 3+0 /2+2 97 123 77 102
Едноспален апартман 2+1/3+0/2+2 107 133 87 112
Двоспален апартман 4+1/ 5+0/4+2 194 245 153 205

Цените се дадени во евра  по соба

Цената вклучува:

 • Цена по соба за ноќевање во евра;
 • богат појадок со кафе, чај, млеко, вода, сок и вечера
 • стандардни вечери;
 • Користење на затворен базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Паркинг;
 • Интернет пристап;
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Транспорт до ски-лифтот во Банско;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

Доплати за деца

Период/Ноќевање со доручек BB 18.02 – 03.03.2024 04.03 – 14.04.2024
Деца до  5.99 г. со 2 возрасни гратис гратис
Сеца од  6 до 13.99 г. на редовен кревет во двокреветна соба 31 26
Прво дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет гратис гратис
Второ дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет 18 15
Возрасен на дополнителен кревет 31 26
Дете  до  5.99 г. со еден возрасен  Single use Single use

 

Период /Полупансион  HB 18.02 – 03.03.2024 04.03 – 14.04.2024
Деца до  5.99 г. со 2 возрасни гратис гратис
Сеца од  6 до 13.99 г. на редовен кревет во двокреветна соба 38 33
Прво дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет гратис гратис
Второ дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет 26 23
возрасен на дополнителен кревет 38 33
Дете  до  5.99 г. со еден возрасен  во еднокреветна соба во еднокреветна соба

                       

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

All Inclusive Light

Период  18.02-03.03.2024 04.03 – 14.04.2024
Вид на соба Капацитет All Inclusive Light All Inclusive Light
Еднокреветна 1+0 102 87
Двокреветна соба 2+0 138 118
Студио 2+1/3+0/2+2 148 128
Едноспален апартман 2+1/3+0/2+2 158 138
Двоспален апартман 4+1/5+0/4+2 297 256

Цената вклучува

 • Цена по соба за ноќевање во евра;
 • богат појадок со кафе, чај, млеко, вода, сок и вечера
 • стандардни вечери;
 • Користење на затворен базен со детски дел;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Паркинг;
 • Интернет пристап;
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Транспорт до ски-лифтот во Банско;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.
 • Програма All Inclusive Light:08:00 – 10:00 ч. – појадок + кафе, чај, вода, пост микс сок, млеко;12:30 – 14:00 ч. – ручек + вода, пост микс сок, точено вино (по избор бело, розе или црвено); 19:00 – 21:00 ч. – вечера + вода, пост микс сок, точено вино (по желба бело, розе или црвено), бугарски алкохол – ракија, вотка, џин;

Доплати 

Period/All Inclusive Light 18.02 – 03.03.2024 04.03 – 14.04.2024
Деца до  5.99 г. со 2 возрасни гратис гратис
Деца од  6 до 13.99 г. на редовен кревет во двокреветна соба 36 33
Прво дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет гратис гратис
Второ дете од 6 to 13.99 г. на дополнителен кревет 51 46
возрасен на дополнителен кревет 51 46
Дете  до  5.99 г. со еден возрасен  во еднокреветна соба во еднокреветна соба

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Пролет – Лето – Есен

Период 15.04 – 02.05.2024 15.07 – 08.09.2024 01.11 – 13.12.2024 06.05 – 14.07.2024  09.09 – 30.10.2024
Вид на соба Капацитет ВВ НВ All Light ВВ НВ All Light
Еднокреветна 1+0 49 54 82 41 56 76
Двокреветна 2+0 65 86 111 55 76 101
Студио 2+1; 2+2 71 91 117 60 81 106
Едноспален апартман 2+1; 2+2 76 96 122 65 86 111
Двоспален апартман 4+1; 4+2 141 182 233 121 162 213

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок или појадок и вечера или All Inclusive Light;
 • користење на внатрешен базен со детски дел и надворешен базен /сезонски/;
 • Финска сауна, парна бања, Релакс зона, туш – кофа за мраз, фитнес;
 • Детско катче за најмалите гости;
 • Интернет – пристап;
 • Паркинг;
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ.

Доплата за деца 

Пансион ВВ НВ All Light
Деца до  5.99 г. со 2 возрасни гратис гратис гратис
Прво дете од 6 до 13.99 г. на дополнителен кревет гратис гратис гратис
Второ дете од 6 to 13.99 г. на дополнителен кревет 15 20 25
Деца од  6 до 13.99 г. на редовен кревет во двокреветна соба 22 30 40
Возрасен на дополнителен кревет 22 30 40
Дете  до  5.99 г. со еден возрасен  еднокреветна соба еднокреветна соба еднокреветна соба

Капацитет на сместувачки капацитет

 • Двокреветна соба – 2 редовни кревети;
 • Студио – 2 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);
 • Еднособен стан (спална и дневна) – 2 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);
 • Апартман со две спални (две спални соби и дневна) – 4 редовни + 1 дополнителен кревет (софа кревет);

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ