You are currently viewing HANIOTI MELATHRON 4* – Ханиоти 2022

HANIOTI MELATHRON 4* – Ханиоти 2022

HANIOTI MELATHRON 4* – Ханиоти  се наоѓа на неколку метри од плажата во Ханиоти. Центарот на градот е блиску, на околу 5 минути пешачење, Масоутс, која е околу 10 минути пешачење. . До пристаништето Гларокавос можете да стигнете за неколку минути со автомобил и на 3.5 километри од ноќниот клуб NONO. 
Сите соби се со сопствени  бањи со фен ….
Гостите можат да уживаат во утринскиот оброк во ресторанот. Гостите можат да уживаат во медитеранските и грчките оброци во таверната Колибри на 5 минути пешачење од хотелот. Ако престојувате во Ханиоти Мелатрон, ќе бидете оддалечени 95 километри од аеродромот во Солун. Постои сезонски отворен базен за одмор по напорниот ден. Бесплатен паркинг…

HANIOTI MELATHRON ****HANIOTI
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10/1 15.05-20.0616.09-05.10 21.06-10.0726.08-15.09 11.07-25.08
Double Standard 39 44 47
Трето лице 15 15 15
1 дете од 0-9.99 год. Гратис Гратис Гратис
Double Superior 45 50 55
Трето лице 17 17 17
1 дете од 2-9.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-9.99 год. 14 14 14
Мин. Престој 3 3 3
Опис: базен со дел за деца,ресторан,бар, пул бар,кафетериа,видео игри, сеф, детскоигралиште, паркинг, кошарка,спортови на вода
Соби: клима, ТВ,радио,мини бар(на барање), балкон со поглед на море,телефон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Non show 100% of total amount Early departure 100% of total amount Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ