You are currently viewing Хотел Акроталасиа 3*-Лептокарија,Грција 2024

Хотел Акроталасиа 3*-Лептокарија

ОПИС

Хотелот Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор. 
Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, САТ ТВ, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса.
Хотелот работи на база полупансион (појадок на шветска маса) вечера на сет мени.

ЦЕНОВНИК

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

термин 1/2 1/3   1/3SV  1/4
18.05-25.05.2024 189  189  199  189 
25.05-01.06.2024 219 219 229 219
01.06-08.06.2024 239 239 249 239
08-15.06.2024 269 269 279 269
15.06-22.06.2024 289 289 299 289
22.06-29.06.2024 329 329 339 329
029.06.-06.07.2024 349 349 359 349
06.07.-13.07.2024 349 349 359 349
13.07-20.07.2024 369 369 379 369
20.07-27.07.2024 399 399 409 399
27.07-03.08.2024 399 399 409 399
03.08-10.08.2024 399 399 409 399
10.08-17.08.2024 399 399 409 399
17.08-24.08.2024 349 349 359 349
24.08-31.08.2024 309 309 319 309
31.08-07.09.2024 289 289 299 289
07.09-14.09.2024 249 249 259 249
14.09-21.09.2024 219 219 229 219
21.09-28.09.2024 189 189 199 189

Цените се изразени во евра, плаќањето на аранжманот е во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

СЛИКИ

Услови за аранжманот

На промо термините не следува попуст, (првите два и последните два се промо цени)

 • Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
 • Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
 • Еднокреветна соба – 70%  Доплата

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04:00 45 €
Велес – БП мотел Македонија 04:30 45 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02:15 50 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02:30 50 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03:15 50 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
14;00 13;00 Лептокарија

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

Услови:  

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

 Отказ на резервации:  

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ