Hotel Amira 5* – Bansko, Bugarija

AMIRA 5* BANSKO   

AMIRA 5* BANSKO                                  www.hotelamira.bg

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН СО ВКЛУЧЕН ПОЛУПАНСИОН

1

01.12-26.12

15.03-31.03

27.12-01.01

02.01-14.03

 

DBL STANDARD

1adl

127

215

177

 

1adl+1chd 6-11.99

128

216

178

 

2adl

128

216

178

 

STUDIO STANDARD

1adl

151

255

211

 

1adl+1chd 6-11.99

152

256

212

 

1adl+2chd 6-11.99

203

308

263

 

2adl

152

256

212

 

2adl+1chd 6-11.99

203

308

263

 

3adl

215

319

274

 

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl+1chd 6-11.99

188

316

261

 

1adl+2chd 6-11.99

239

368

312

 

1adl+3chd 6-11.99

290

419

363

 

2adl

188

316

261

 

2adl+1chd 6-11.99

239

368

312

 

2adl+2chd 6-11.99

290

419

363

 

3adl

250

379

323

 

3adl+1chd 6-11.99

301

430

374

 

4 adl

312

441

385

 

ONE BEDROOM APARTMENT WITH FIRE PLACE

1adl+1chd 6-11.99

277

469

386

 

1adl+2chd 6-11.99

328

520

438

 

1adl+3chd 6-11.99

379

571

488

 

2adl

277

469

386

 

2adl+1chd 6-11.99

328

520

438

 

2adl+2chd 6-11.99

379

571

488

 

3adl

339

531

449

 

3adl+1chd 6-11.99

390

582

500

 

4 adl

401

593

511

 

Минимум престој

5

3

 

Tакса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

 

Отказ на резервација

Под 7 денa 2 ноќевањa

Под 21 ден 100%

Под 7 денa 2 ноќевањa

 

No show

3 ноќевања

100%

3 ноќевања

 

Опис :ресторан, лоби бар, ВИП салон, СПА центар, финска сауна, масажа, парна бања,џакузи,затворен базен со хидромасажа,базен за деца,конференциска сала, паркинг

Локација: 400 метри од Гондолата

Доплати: Новогодишна велчера 130 ЕУР за возрасни и 65 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, фитнес ,џакузи, паркинг и трансфер до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2019 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ

7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 02.01.202-

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ