FAMILY HOTEL ANGELLA  4* – Копаоник 2021

FAMILY HOTEL ANGELLA  4* – Копаоник

 

ОПИС:

Од 1987 година, на местото на денешната Ангела СПА & Велнес, има конаци именувани по средновековните српски градови Рас и Звежан. Две децении подоцна, тие беа споени во една единствена целина.

Денес, Angella SPA & Wellness лежи на нивните темели.

Angella SPA & Wellness е модерен и удобен објект во центарот на туристичкиот, културниот и ноќниот живот на Копаоник.
Совршено место за одмор и уживање. Неколку минути пешачење до повеќето ски-лифтови ја прават Анџела совршен избор за сите оние кои уживаат во зимските спортови.

Атмосферните соби се опремени со бесплатен Wi-Fi, телевизор со рамен екран, минибар и услуга во соба.
Покрај собите, гостите имаат на располагање и неколку апартмани во Конак Маглиќ, со една или две спални соби.

Објекти Angella SPA & Wellness се состои од два ресторани и лоби бар, џакузи, две сауни, парна бања, теретана, спа центар со масажа
соби, ски складиште и изнајмување, паркинг и детски клуб (игротека).

 

 

 

ЦЕНОВНИК:

Angella Hotel & Residence 4* Ценовник 2020/2021
10% попуст за уплата до 30.11.2020
Ценовник е валиден во период: 29.11.2020 – 04.04.2021.
Цените се израцено во € по лице по ноќевање

Помал број на ноќи од наведениот исклучиво на барање.

Цени изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање – исклучиво 5 дена пред термин

Период Смена Мин.

ноќи

Услуга 1/2, 1/2+1, 1/2+2,

1/1+1

1/1  

LUX APARTMAN

 

Краток Престој

(дo 4 ноќи)

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 LUX

APARTMAN

29.11 – 03.12 HB 45€ 67€ 60€
03.12 – 06.12. 3 HB 55€ 82€ 70€
06.12 – 12.12. 3 HB 45€ 67€ 60€
12.12 – 17.12. Саб/Чет 5 HB 45€ 67€ 60€
17.12 – 20.12. 3 HB 45€ 67€ 60€
20.12 – 27.12 3 HB 65€ 100€ 80€
27.12 – 30.12. Нед/Сре 4 HB 90€ 135€ 105€
27.12 – 03.01. Нед/Нед 7 HB 120€ 180€ 135€ 30.12 – 03.01. 150€ 195€ 165€
03.01 – 10.01. Нед/Нед 7 HB 90€ 135€ 105€ 03.01 – 10.01. 100€ 145€ 115€
10.01 – 17.01. Нед/Нед 7 HB 80€ 120€ 95€ 10.01 – 17.01. 90€ 130€ 105€
17.01 – 24.01. НедНед 7 HB 80€ 120€ 95€ 17.01 – 24.01. 90€ 130€ 105€
24.01 – 31.01. Нед/Нед 7 HB 60€ 90€ 75€ 24.01 – 31.01. 70€    100€ 85€
31.01 – 07.02. Нед/Нед 7 HB 90€ 135€ 105€ 31.01 – 07.02. 100€ 145€ 115€
07.02 – 14.02. Нед/Нед 7 HB 90€ 135€ 105€ 07.02 – 14.02. 100€ 145€ 115€
14.02 – 21.02. Нед/Нед 7 HB 90€ 135€ 105€ 14.02 – 21.02. 100€ 145€ 115€
21.02 – 28.02. Нед/Нед 7 HB 90€ 135€ 105€ 21.02 – 28.02.       100€ 145€ 115€
28.02 – 07.03. Нед/Нед 7 HB 70€ 105€ 85€ 28.02 – 07.03. 80€ 115€ 95€
07.03 – 14.03. Нед/Нед 7 HB 60€ 90€ 75€ 07.03 – 14.03. 70€ 100€ 85€
14.03 – 21.03. Нед/Нед 7 HB 60€ 90€ 75€ 14.03 – 21.03. 70€    100€ 85€
21.03 – 28.03. Пакет 7=6 HB 60€ 90€ 75€ 21.03 – 28.03. 70€ 100€ 85€
28.03 – 04.04. Пакет 7=6 HB 60€ 90€ 75€ 28.03 – 04.04. 70€ 100€ 85€

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)
 • Специјалне програм за бебе (грејач за флаша,маса за пресоблекување,кадица,Baby Cot) со претходна резервација
 • Неограничено користење на Wellness & Spa центар: џакузи,хаммам,финска сауна,инфраред сауна,фитнес центар kneipp
 • Wi-FI
 • Хотелско Осигурување
 • Користење на Ски Гардеробер

 

Цената не вклучува (задолжително при резервација):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат

 

Услови за Angella Hotel&Residance****:

 • Деца 0 – 2 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користат заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 – 7 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 – 12години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло – попуст 50%
 • Дете 2 – 12 години во присуство на едно полноплатежно лице – попуст 50%
 • Две Деца 2 – 12 години во пристуство на едно возрасно лице имат 50% попуст во 1/2 или 1/2+1 соба
 • Две Деца 2 – 12 години во присуство на две полноплатежни лица – секое дете на посебно легло по 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман
 • Трето и Четврто возрасно лице имат попуст од 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2  соба или 1/2+2 aпартман
 • Минимален број лица на лица во четворокреветна соба е 3 лица
 • Минимален број на лица за LUX APARTMANU е 3 лица

 

Доплата во претподажба или на лице место (опционално):

 • Ски школа и Борд – од 6, 5, 3 или 2 дена;
 • Дочек на Нова Година (во зависност од ситуација со вирус Covid – 19)

 

Доплата на лице место (опционално):

 • Јавен Паркинг

 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ