You are currently viewing Hotel Borovets Hills 5* – Borovec, Bugarija 2023/24

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec, Bugarija

ОПИС:

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

www.borovetshills-bg.com

BOROVETS HILLS 5* www.borovetshills.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

4

10.12.2023
29.12.2023

30.12.2023
01.01.2024

02.01.2024
12.01.2024

13.01.2024
02.02.2024

03.02.2024
23.02.2024

24.02.2024
08.03.2024

09.03.2024
30.04.2024

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM

148

321

223

195

223

195

147

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

199

434

302

264

302

264

199

SINGLE ROOM

87

294

134

118

134

118

87

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

119

258

179

157

179

157

118

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

88

295

135

119

135

119

88

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

120

259

180

158

180

158

119

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

149

322

224

195

224

196

148

DBL 2+1 CHD (0-3,99)

149

322

224

195

224

196

148

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

178

386

269

235

269

235

178

STUDIO

STUDIO 2 ADULTS

163

354

260

223

260

223

163

STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED

220

478

351

302

351

302

220

ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)

163

354

260

223

260

223

163

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

164

355

261

224

261

224

164

ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

196

425

313

269

313

269

196

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

164

355

261

224

261

224

164

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

197

426

314

270

314

270

197

ST2AD 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

165

356

262

225

262

225

165

ST2AD 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

198

427

315

271

315

271

198

ST2AD 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

230

496

365

314

365

314

230

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 2AD

185

375

284

247

284

247

185

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

251

506

383

333

383

333

251

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

185

375

284

247

284

247

185

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

186

376

285

248

285

248

186

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

223

451

341

297

341

297

223

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

186

376

285

248

285

248

186

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

223

451

341

297

341

297

223

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

187

377

286

249

286

249

187

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

224

452

342

298

342

298

224

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

261

526

398

347

398

347

261

TWO BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

265

579

402

353

290

353

265

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

311

681

472

415

472

415

311

APT4 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

265

579

402

353

290

353

265

APT4 2+3 CHD (0-3,99) (4-11,99)

(4-11,99)

266

580

403

354

291

354

266

APT4 2+3 CHD (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99)

292

637

442

388

442

388

292

APT4 3+1 CHD (4-11,99)

265

579

402

353

290

353

265

APT4 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

266

580

403

354

291

354

266

APT4 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

292

637

442

388

442

388

292

APT4 3+3 CHD (0-3,99) (4-11,99)

(4-11,99)

293

628

443

389

443

389

293

APT4 3+3 CHD (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99)

319

696

483

424

483

424

319

APT4 4+1 CHD (0-3,99)

266

580

403

354

291

354

266

APT4 4+1 CHD (4-11,99)

292

637

442

388

442

388

292

APT4 4+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

267

581

404

355

292

355

267

APT4 4+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

293

638

443

389

443

389

293

APT4 4+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

320

697

484

425

484

425

320

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Oтказ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 10 дена 1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплата за Новогодишна вечера 95 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 4до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес , ски бус , паркинг, интернет

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 5% ПОПУСТ

6=5,7=6, 14=12 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ВО ПЕРИОД ПОМЕЃУ 13.01 И 02.02.2024 И ПОМЕЃУ 09.03 И 30.04.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ