You are currently viewing Хотел”Buket 4*” Златибор 2022/2023

Хотел Букет 4*, располага со 55 апартмани и 28 соби за сместување, како и голем број други неопходни придружни објекти. Модерно уреден и опремен, одлично ги задоволува барањата на модерниот гостин, а е погоден за удобен престој на сите генерации.

 Се наоѓа во најмирниот дел на Златибор, сместен во борова шума и релаксирачка тишина, а многу блиску до туристичкиот центар на планината. На само неколку стотини метри од Кралскиот плоштад, во близина на Конгресниот центар „Србија“, на дофат се сите најатрактивните места и настани на Златибор.
Хотел Букет се наоѓа и во непосредна близина на паркот Дино – еден вид рај за најмалите кои уживаат во овој забавен тематски парк во регионот. Со оглед на тоа што се наоѓа на патеката на планинарската патека која води до споменикот на Шуматни Брдо и понатаму покрај пространствата на Златибор, хотелот е идеално место за престој за сите оние кои уживаат во планинарењето и активните одмори.
Близината на спортските терени, како и модерната сала во склоп на Спортско-туристичкиот центар „Златибор“, им нуди на сите спортисти кои престојуваат во хотел Букет услови за врвни подготовки. И конгресната сала на хотелот и придружните области се идеални за учесници на професионални собири, конгреси и семинари.
Објектите на овој хотел ги исполнуваат високите стандарди. Сите негови соби имаат поглед на боровата шума, која му доликува на Златиборскиот амбиент. Велнес центарот се простира на 800 квадратни метри и обезбедува целосно уживање и релаксација: со два базени, од кои едниот е базен (23 на осум метри), другиот е со неправилна форма со солена вода, пространо џакузи кое може да го користи 12 луѓе, финска и био сауна, солена соба, парна бања, простории за масажа, четири тепидариуми, воден кревет за масажа и други погодности, претставува еден вид оаза на вистински хедонизам.

Ресторанот на хотелот има 150 седишта, а има и лоби бар и детска игротека. Конгресната сала се простира на 140 метри квадратни и има 80 седишта. Овде се создадени две отворени тераси за уживање – едната внатре во ресторанот, другата во конгресниот простор. Хотел Букет е опремен и со модерна спортска сала со современа опрема потребна за спортски тренинзи на врвни екипи. Хотелот  има голем двор кој нуди приватност и мир на гостинот. Овде е обезбеден и паркинг простор – во склоп на хотелот има подземна гаража со 16 паркинг места, со уште 70 паркинг места за гостите на хотелот.
Сето тоа во овој исклучителен објект, заедно со гостопримството, љубезноста на персоналот и вниманието кое ги радува гостите. За посебен престој кој ја комбинира врвната удобност на објектот во мирот на зимзелената шума со близината на атракции во блискиот центар.

Hotel BUKET 4*- Златибор
Валиден за престој 03.01 – 01.07.2023

1/2 Standart Room

1/2 Comfort Room

Single Room

Max 2 лица

Мах 3 лица

Мах 1 лице

66€

70€

84€

1/3 Standart Apartment

1/3 Comfort Apartment

1/3 Buket Apartment

Мах 4 лица

Мах 4 лица

Мах 4 лица

75€

78€

84€

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (појадок и вечера)
 •  Користење на Спа центар (затворен базен, хидромасажна када, тапидариум клупи, солена соба, парна бања, финска сауна, био сауна)
 • Фитнес Центар;
 • Baby Cot (на барање)

Во цената не е вклучено:

 •  Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни
 • Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден
 • Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција)

Услови:

 • Деца до 6,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС;
 • Деца 7-11,99 години 24€ по лице на ден, во присуство на две возрасни лица;
 • Трето возрасно лице на дополнително легло 50% попуст;
 • Трето и Четврто возрасно лице во апартман имаат 30% попуст;
 • Доколку во апартман престојува едно возрасно лице доплата +70% од цената;
 • За резервација е потребно 30% од вкупната сума на аранжманот, остаток на 14 дена пред патување;

Специјални Попусти:

 •  За престој од 5+ ноќи се одобрува 10% попуст;
 •  За престој од 8+ ноќи се одобрува 15% попуст;

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ