You are currently viewing HOTEL CHAIKA BEACH RESORT 4*- SUNNY BEACH 2022

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.
Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.
Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 – 20% попуст за резервации направени до 28.02.2022
– 15% попуст за резервации направени до 15.04.2022

ТЕРМИНИ 05.06.2022 – 19.06.2022 04.09.2022 – 16.09.2022   ALL  INCLUSIVE     20.06.2022 -02.07.2022        28.08.2022-03.09.2022    ALL  INCLUSIVE 03.07.2022 -27.08.2022 ALL INCLUSIVE
DLB ARKADIApark view 2+2 49 € 58 € 65 €
APARTMAN ARKADIApark view 2+2/2+3/3+1 60 € 69 € 76 €
DBL CHAIKAsea view 2+2  53 € 63 €  69 €
STUDIO ARKADIApark view 2+2/2+3,3+1 53 € 63 € 69 €
STUDIO CHAIKAsea view 2+2 59 € 67 € 74 €

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 •  Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Детско катче
 • Интернет
 • Забавен дел, анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти:

 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ/трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба/студио/апартман – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Отказ на резервациија:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И Т.А. С-ТРАВЕЛ