You are currently viewing ХОТЕЛ КЛУБ A3* – КОПАОНИК 2021/ 2022

HOTEL CLUB A 3* – КОПАОНИК
https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

РЕГУЛАРНА ПОНУДА 

Цените се дадени по лице на ден на база појадок и вечера

Период:

Смена:

Мин.ноќи:

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

02.12-12.12

Нед/Нед

3

45

63

12.12-17.12

Нед/Пет

5

75

105

17.12-20.12

Пет/Пон

3

45

63

20.12-27.12

/

3

58

81

27.12-30.12

Пон/Чет

3

60

84

27.12-02.01

Пон/Нед

6

75

105

30.12-02.01

Чет/Нед

3

95

133

31.12-02.01

Пет/Нед

2

105

147

02.01-23.01

Нед/Нед

7

75

105

23.01-06.02

Нед/Нед

7

65

91

06.02-20.02

Нед/Нед

7

75

105

20.02-06.03

Нед/Нед

7

65

91

06.03-13.03

Нед/Нед

7

75

105

13.03-20.03

Нед/Нед

3

50

70

20.03-03.04

Нед/Нед

3

45

63

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

06.01-09.01

93

130

13.01-16.01

93

130

20.01-23.01

93

130

27.01-30.01

81

113

03.02-06.02

81

113

10.02-13.02

105

147

17.02-20.02

93

130

24.02-27.02

81

113

03.03-06.03

81

113

10.03-13.03

93

130

Во цената е вклучено:

 • Појадок и вечера ( шведска маса)
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
 • Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:

 • Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
 • Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители ГРАТИС;
 • Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Термин 12.12.-17.12.2021

Цена по лице на ден 45€

 
Во цената е вклучено:

 • Појадок и вечера ( шведска маса)
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

 Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; 
 • Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; 
 • Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
 • Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)
   

Услови за деца:

 • Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
 • Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители ГРАТИС;
 • Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;
 • Минимум престој 3 ноќи

Политика за откажување:

 • Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
 • 15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
 • 30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
 • 100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
 • Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ