You are currently viewing Hotel Festa Chamkoria 4* – Borovec, Bugarija

FESTA CHAMKORIA 4* – БОРОВЕЦ

Локација : 1200 м од ски лифт

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

FESTA CHAMKORIA **** БОРОВЕЦ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

1

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-13.01

14.01-25.01

26.01-15.02

16.02-04.03

05.03-09.04

DBL STANDARD

1adl

38

58

108

65

57

67

54

45

1adl+1chd 3-12.99

39

59

112

69

61

71

57

46

2adl

51

78

149

91

80

94

76

60

JUNIOR SUITE

1adl

59

88

163

101

90

104

84

70

1adl+1chd 3-12.99

60

89

164

102

91

105

85

71

1adl+2chd 3-12.99

61

90

165

103

92

106

86

72

2adl

60

89

164

102

91

105

85

71

2adl+1chd 3-12.99

61

90

165

103

92

106

86

72

2adl+2chd 3-12.99

77

113

207

130

116

132

107

91

3adl

83

123

226

141

126

144

116

95

3adl+1chd 3-12.99

84

124

227

142

127

145

117

96

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl

68

101

192

121

106

123

99

81

1adl+1chd 3-12.99

69

102

193

122

107

124

100

82

1adl+2chd 3-12.99

70

103

194

123

108

125

101

83

2adl

69

102

193

122

107

124

100

82

2adl+1chd 3-12.99

70

103

194

123

108

125

101

83

2adl+2chd 3-12.99

88

129

243

155

135

157

127

105

3adl

95

141

266

168

147

171

138

114

3adl+1chd 3-12.99

96

142

267

169

148

172

139

115

Минимум престој

3

3

5

3

3

3

3

3

Отказ

 

Под 2 дена 1 ноќевање

Под 3дена 1 ноќевање

Под 21 ден 100%

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 5 дена 1 ноќевање

Под 3 дена 1 ноќевање

Под 2 дена

2 ноќевањa

No show

2 ноќевања

2 ноќевања

100%

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

3 ноќевања

Соби: мини бар,сеф,балкон,телефон,телевизор,интернет,фен

Опис: затворен базен,ноќен бар, лоби бар ,ресторан, менувачница, фризерница, фитнес сала, сауна, масажа, солариум , СПА центар,ски гардероба,Билијард,сеф

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 55 ЕУР , деца од 3-12.99 30 ЕУР

Локација: 1200 метри од ски лифтовите

Цената вклучува: користење на затворен базен,сауна, фитнес и трансфер до ски лифтовите

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ

6=5, 7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОМЕЃУ 01.12 и 20.12.20189 , 08.01 и 15.02.2020 И ПОЛСЛЕ 05.03.2020

(ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.12.2019)

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД