You are currently viewing Хотел Golden Beach

  Цени: од 189 €
  Локација: Метаморфози-Ситонија, Грција
  Траење: 7 ноќевања

Хотел Golden Beach се наоѓа во Метаморфози, мало село на почетокот на Ситонија, околу 100km од Солун.  Хотелот е одалечен на само 20m од песочна плажа. Селото е изградено на рид и богато со борова шума што придонесува за многу пријатна клима. Има таверни, ресторани и продавници, и е идеално за мирен одмор. Хотелот е исполнет со пријателска и пријатна атмосфера, која ја прават  идеалена за  семејства кои бараат релаксирачки одмор.

Опис на објектот: Располага со

 • Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ, сопствена бања и тераси со поглед кон плажата и морето
 • Користењето на лежалките на базенот се бесплатни. 
 • 1/3 соба: еден брачен кревет и еден единечен (еко собите се на приземје)
 • 1/4family:еден брачен кревет и два кревети на спрат

Услуга
All light (се вклучено) – 
појадок – шведска маса, ручек – избор од две главни јадења, вечера – шведска маса, локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.       

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.


GPS Координати:
40.228047, 23.604601

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања во евра.

Период Ноќевања По лице во 1/2 + 1
18.05. – 25.05.19 7 209
25.05. – 01.06.19 7 229
01.06. – 08.06.19 7 249
08.06. – 15.06.19 7 299
15.06. – 22.06.19 7 329
22.06. – 29.06.19 7 349
29.06. – 06.07.19 7 379
06.07. – 13.07.19 7 439
13.07. – 20.07.19 7 479
20.07. – 27.07.19 7 479
27.07. – 03.08.19 7 479
03.08. – 10.08.19 7 479
10.08. – 17.08.19 7 479
17.08. – 24.08.19 7 449
24.08. – 31.08.19 7 389
31.08. – 07.09.19 7 339
08.09. – 14.09.19 7 279
14.09. – 21.09.19 7 229

 

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување
(check in) во објектот.


Во цената е вклучено:
 Ноќевање, клима уред и wi-fi.Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената не е вклучено: Превоз, патничко осигурување.

 • Напомена:
   Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга за број на ноќевања дадени во табелата
   Прво дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
   Второ дете 0 до 2.99 г. со двајца возрасни без легло – БЕСПЛАТНО
   Второ дете 3-7.99 г. со двајца возрасни без легло – плаќа 10 eur на ден.
   Прво дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа 30% од цената во
  табелата
   Трето возрасно лице над 16г. на редовно легло плаќа 50% од цената во табелата
   Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
   Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
   Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10
  часот по локално време
   Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   возрасни: 35 €
   деца од 2 до 12 години: 25 €
   деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
 
ВИ ТРЕБА ПОМОШ?
За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме притиснете овде: