Хотел Hot Springs 4* – С. Бања 2021

Хотел Hot Springs 4* – с. Бања

 

Хотел Hot Springs 4* – С. Бања

 

Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25 м2.)
Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата, комплетно опремени со:
кабловска телевизија,
телефон,
безжичен интернет,
сеф,
мини бар,
бања со када или туш кабина,
фен,
тоалетна козметика,
папучи,
целосен сет крпи,
бањарки.

Капацитет во собите:
Двокреветна комфорт соба : минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни
Двокреветна Екзекутив соба, минимум  2 возрасни / максимум 3 возрасни
Алпин студио, минимум  2 возрасни / максимум  4 возрасни
Јуниор Суит, минимум  2 возрасни / максимум 4 возрасни

www.hotsprings-spa.com 

Локација:
Хотелот Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.
Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.
Хотелот располага со Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.
СПА зоната вклучува:
Базени – надворешни и внатрешни,
Сауни,
Парни бањи,
Контрастни тушеви,
Џакузи,
Џакузи процедури во самите базени,
Амам,
Солена соба,
Фински сауни (80°C и 90 °C),
Био сауна 65°C,
Ледена фонтана,
Тепидариум,
Лакониум,
Разни терапии,
ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.
Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии, затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /, фитнес, велосипедизам, ски гардероба, шатл до Банско, модерно опремена конференциска сала за 150 лица, голем подземен и надземниот паркинг, голема детска зона со игралиште.

  РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК 2021
Цени за 1 ноќ за ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион
Број на соби 77 бр. 24 бр. 22 бр. 10 бр. 5 бр.
 

Период

 

Денови во неделата

DBL COMFORT ROOM DBL EXECUTIVE ROOM  

ALPINE STUDIO

 

JUNIOR SUITE

 

ALPINE APARTMENT

 

03 Јан 2021 – 06 Март 2021

Недела – Четврток 60 € 64 € 72 € 76 € 86 €
Петок – Сабота 74€ 77 € 84 € 88 € 99 €
 

07 Март 2021 – 29 Јули 2021

Недела – Четврток 53 € 58 € 63 € 68 € 77 €
Петок – Сабота 63 € 68 € 74 € 78 € 87 €
 

30 Јули 2021 – 06 Сеп 2021

Недела – Четврток 60 € 64 € 72 € 76 € 86 €
Петок – Сабота 74 € 77 € 85 € 95 € 99 €
 

07 Сеп 2021 – 22 Дек 2021

Недела – Четврток 53 € 58 € 63 € 68 € 77 €
Петок – Сабота 63 € 68 € 74 € 78 € 87 €
 

Цена за 1 лице

 

-20% од горе наведените цени

Вила со 3 спални (макс капацитет 6 + 3)
Период 03 Јан 2021 – 29 Јули 2021 30 Јули 2021 – 06 Сеп 2021 07 Сеп 2021 – 22 Дек 2021
Неделни/Викенд денови 319 € 379 € 365 € 440 € 319 € 379 €
* Минимум престој – 2 ноќевања
Доплати
 

 

 

Дополнително сместување

Дете 0-5.99 y.o. на редовно легло Бесплатно
Дете 0-5.99 y.o. на дополнително легло Бесплатно
Дете 6 – 11.99 y.o. на редовно легло -25% попуст
Дете 6 – 11.99 y.o. на прво екстра легло 31 €
Дете 6 – 11.99 y.o. на второ екстра легло 21 €
Возрасен / Дете 12+ y.o. на прво екстра легло 41 €
Возрасен / Дете 12+ y.o. на второ екстра легло 31 €
Макс капацитет
 

Тип соба

 

DBL COMFORT ROOM

DBL EXECUTIVE ROOM  

ALPINE STUDIO

 

JUNIOR SUIT

 

ALPINE APARTMENT

THREE BEDROOM VILLA
   

2+1

 

2+1

 

2+2

 

2+2

 

2+3

 

6+3

Пакети
 

Пакет ОДМОР

За резервција од 5 или повеќе ноќевања 15% попуст за целиот престој
 

Пакет -10%

За резервација на 3 или 4 ноќевања 10% попуст за целиот престој
 

*Пакетите не се валидни за време на национални празници и не може да се комбинираат со други попусти

Спа центарот вклучува
 Внатрешен и надворешен базен  Био Сауна 65 C
 Турска бања  Игло и ладна фонтана
 Парна бања  Дождовна бања
 Солена соба  Тепидариум
 Финска сауна – 80 C и 90 C  Лаконикум
 

* Цените вклучуваат ноќевање со доручек и вечера ,користење  на спа центарот , паркинг , Wi-Fi, VAT и туристичка такса

 

 

 

СПА центарот вклучува:
Внатрешни и надвoрешни базени,
Биoсауна 65 C,
Турски амам,
Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања,
Дождовна соба,
Солена соба,
Тепидариум,
Финска сауна – 80 и 9 C,
Лакониум

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на Спа центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
Неспомнати услуги

Напомени !
За престој 5+ ноќевања попуст од 15% во цената
За престој 4+ ноќевања попуст од 10% во цената
За престој 3+ ноќевања попуст од 10% во цената
Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ