You are currently viewing Hotel Junior 3* – Kopaonik 2021/2022

Hotel Junior 3* – Kopaonik 2021/2022

ОПИС:

Hotel Junior работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 71 соба и 7 апартмани. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузија, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис.
Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор, теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница

СЛИКИ:

ЦЕНОВНИК:

LAST MINUTE
H.Junior 3* Brzece / Kopaonik
Termin 23.12-28.12.2021

Economy Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 154€

Standart Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 173€

Triple Standart Room
Пакет за 3 лица за 3 ноќи 217€

Во цената е вклучено:

– Полупансион (појадок и вечера)
– Ски гардеробер
– Анимација за деца
– Надворешен паркинг
– Wi-FI
– Хотелско осигурување

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Услови за деца:

– 1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
– 2 ро дете 0-11,99 години во прусуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;

HOTEL JUNIOR *** Kopaonik (Brzeće)

Цените се дадени по соба на ден или по пакет (новогодишен) на база Полупансион

Тип на Сместување

Бр на лица

Услуга

01.12

19.12

Новогодишен Пакет 26.12 – 02.01

02.01

23.01

13.02

20.02

19.12

26.12

3 ноќи                     Од 30.12

Дополнитено ноќевање

7 ноќи
26.12. – 02.01

23.01

13.02

20.02

06.03

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Минимум престој

2

2

5

2

4

2

HOTEL ROOM

ECONOMIC ROOM

2

 

Полупансион

57

61

475

113

709

83

66

81

66

 

STANDARD ROOM

2

64

68

538

120

777

89

73

88

73

3

82

86

618

138

896

107

91

106

91

4

100

104

/

/

/

125

109

124

109

 

COMFORT ROOM

2

69

73

554

125

804

95

78

93

78

3

87

91

633

143

923

112

96

111

96

4

105

109

712

161

1.043

130

114

129

114

 

FAMILY ROOM

2

78

82

622

134

880

103

87

101

87

3

95

100

701

152

1.000

121

105

119

105

4

113

118

780

170

1.119

139

123

137

123

 

***Aкција 6=7 важи само за сместување во ECONOMIC, STANDARD, COMFORT и FAMILY ROOM

DELUXE ROOM

2

73

81

572

132

838

102

86

101

86

DELUXE+ ROOM

2

78

86

588

137

865

107

91

106

91

3

96

104

667

155

984

125

109

124

109

ЦЕНИТЕ ВО АПАРТМАНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НАЕМ ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ (ЦЕНА ПО ПАКЕТ)

APARTMAN DELUXE

1-2

 

НАЕМ

94

104

2 лица – 599

154

924

124

106

124

106

APARTMAN FAMILY

1-4

 

129

 

140

2 лица – 723

181

1.099

 

159

 

141

 

159

 

141

3 лица – 769

188

1.161

4 лица – 815

195

1.222

APARTMAN SUPERIOR

1-4

 

147

 

157

2 лица – 774

198

1.189

 

176

 

158

 

176

 

158

3 лица – 820

205

1.250

4 лица – 866

212

1.312

APARTMAN SPA

1-2

213

223

2 лица – 931

265

1.506

243

225

243

225

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ- ЦЕНА ПО ПАКЕТ)

DEPANDANCE ROOM

ECONOMIC ROOM

2

ВВ

44

49

261

59

372

55

52

53

52

STANDARD ROOM

2

ВВ

51

55

282

66

408

61

59

60

59

3

ВВ

65

69

323

79

454

75

72

73

72

FAMILY ROOM

2

ВВ

56

60

340

71

467

66

64

65

64

3

ВВ

70

74

381

84

539

80

78

78

78

4

ВВ

83

88

422

98

610

94

91

92

91

FRIENDS ROOM

5

ВВ

102

106

478

117

708

112

110

111

110

Цената вклучува:

– Сместување на база Наем / Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера во зависност од типот на собата во табелите;
– Во апартманите сместување е на база НАЕМ, освен за новогодишен пакет каде услугата е на база Појадок и Вечера;
– Сместување во Depandace Room е на база Ноќевање со појадок;
– Хотелско Осигурување
– Надворешен паркинг
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер
– Анимација за деца
– Органзииран дочек за нова година – информации дополнително:

Напомена за резервации со попуст:

– Резервациии направени со попуст се однесува за минимум 50% аванас, остатокот до 15.11.2021
– Цените се дадени во EUR, уплата се врши исклучиво во денарска противрденост по курс 1€=62 Денари.

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС

Услови за деца:

Хотел

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 13€ на ден по лице;

Депанданс:

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 11€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 11€ на ден по лице;

Апартмани:
– За сместување во Апартмани во склоп на хотелот е мозна доплата на храна: Појадок 3€ за возрасни / 1,5€ за деца 7-11,99 години;

Вечера 5€ за возрасни / 2,5€ деца 7-11 години

Можност за доплата на лице место:

● JUNIOR СКИ АКАДЕМИЈА за деца 215€ (09-17h) ски школа, ски опрема, грижа за деца 5-11,99 години.

● Трансфер од хотелот до центар на Копаоник;

● Ски карта за ски стаза Junior (400m за деца и почетници) ски инструктори и ски опрема;

● Спа центар 30% попуст за гости на хотелот: Базен 2х4, Џакузи, Хамам, Шок туш, Фитнес Центар;

● Биљард,Пинг Понг и останати игри за анимација;

Политика за откажување:

Откажување или промена на резервација мора да се направи икслучиво во писмена форма;

– 5% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 45 дена пред почетокот на аранжманот.
– 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
– 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.

– 40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
– 90% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.

– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ