You are currently viewing Хотел Лоза 3* – Будва 2024

Хотел Лоза 3* – Будва 2024

ОПИС:

Локација: Хотел” ЛОЗА ” 3*– на 300-350м.од море и од Словенска плажа. Координати: 42.289498, 18.841296. Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Соби: Располага со 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со  twc, тв, wi-fi и клима.

Услуга: Појадок / Полупансион

Плажа: 350 метри од плажата.

ЦЕНОВНИК: 

Период Ноќ. Ноќевање со појадок по лице во 1/2 Појадок и вечера по лице во 1/2
Редовна цена Промо цена до 01.04.24 Редовна цена Промо цена до 01.04.24
04.06-11.06.24 7 190 еур 180еур 245 еур 235еур
11.06-18.06.24 7 195 еур 185еур 250 еур 240еур
18.06-25.06.24 7 200 еур 190еур 255 еур 245еур
25.06-02.07.24 7 210 еур 200еур 260 еур 250еур
02.07-09.07.24 7 220 еур 210еур 270 еур 260еур
09.07-16.07.24 7 230 еур 220еур 280 еур 270еур
16.07-23.07.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
23.07-30.07.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
30.07-06.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
06.08-13.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
13.08-20.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
20.08-27.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
27.08-03.09.24 7 220 еур 210еур 270 еур 260еур
03.09-09.09.24 6 190 еур 180еур 230 еур 220еур
 • Цените се во евра за 6 и 7 ноќевања со појадок или 6 и  7 полупансиони (шведски стол) во 1/2 по лице – без превоз.
 • Деца до 4 год.=гратис, дете со родители 4-12год. во 1/2+1 соба – 50% попуст.  
 •  Доплата за туристичка такса и осигурување 1 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 0.5 € по ден (плаќање во агенција).
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

ПРЕВОЗ:

 • Автобуски превоз: 50 €-повратен билет,35 € за деца,35 €-еден правец,25 € за деца до 12г.
 • Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.
 • Термини на поаѓање:
  04, 11, 18, 25 Јуни;
  02, 09, 16, 23, 30 Јули;
  06, 13, 20, 27- Август;
  0309, Септември.

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ