You are currently viewing Hotel Lucky 5* – Bansko, Bugarija 2023/2024

Hotel Lucky 5* – Bansko, Bugarija

Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е оддалечен окулу 1600м. и има бесплатен трансфер за своите гости до гондолата на секој пола час.

Сместување: Има 126 луксузни студија и апартмани поделени во две згради меѓусебно поврзани со топла врска. Сите се пространи, комфорни и богато опремени.

Studio Standard: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;

Apartman Standard Plus: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;

Apartman Lux Plus: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. 

Содржини: Хотелот има ресоран со камин, лоби бар, пиано бар, СПА центар, фитнес центар, беби ситер, како и многу други содржини за активен одмор и забава. Што го прави совршен за стимулативен и возбудлив одмор.

      ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.11.2023 10% ПОПУСТ

           ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2023 И ОД 03.01 ДО 11.04.2024                             

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

01.12.2023
21.12.2023

22.12.2023
27.12.2023

28.12.2023
02.01.2024

03.01.2024
07.01.2024

08.01.2024
25.01.2024

26.01.2024
14.03.2024

15.03.2024
11.04.2024

STUDIO STANDARD

SINGLE ROOM

96

146

273

172

135

152

107

STUDIO 2 ADULTS

108

163

275

193

151

170

120

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

97

147

274

173

136

153

108

ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)

98

147

247

174

136

153

108

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

99

148

248

175

137

154

109

ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

109

164

276

194

152

171

121

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

109

164

276

194

152

171

121

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

109

164

276

194

152

171

121

STUDIO LUX

STUDIO 2 ADULTS

131

198

331

232

182

204

144

ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)

118

178

299

209

164

184

130

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

119

179

300

210

165

185

131

ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

132

199

332

233

183

205

145

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

132

199

332

233

183

205

145

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

132

199

332

233

183

205

145

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 2AD

134

204

343

240

188

211

149

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

175

266

446

312

244

275

194

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

134

204

343

240

188

211

149

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

135

205

344

241

189

212

150

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

135

205

344

241

189

212

150

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

135

205

344

241

189

212

150

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

135

205

344

241

189

212

150

1 BEDROOM APARTMENT STANDARD PLUS

APARTMENT 2AD

166

252

424

297

232

261

184

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

217

328

552

386

302

340

240

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

166

252

424

297

232

261

184

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

167

253

425

298

233

262

185

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

167

253

425

298

233

262

185

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

167

253

425

298

233

262

185

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

167

253

425

298

233

262

185

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

168

254

426

299

234

263

186

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

168

254

426

299

234

263

186

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

168

254

426

299

234

263

186

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

218

329

553

387

303

341

241

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

218

329

553

387

303

341

241

1 BEDROOM APARTMENT LUX PLUS

APARTMENT 2AD

213

325

546

383

299

337

264

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

278

423

710

498

389

438

308

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

213

325

546

383

299

337

264

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

214

326

547

384

300

338

265

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

214

326

547

384

300

338

265

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

214

326

547

384

300

338

265

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

214

326

547

384

300

338

265

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

215

327

548

385

301

339

266

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

215

327

548

385

301

339

266

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

215

327

548

385

301

339

266

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

279

424

711

499

390

439

309

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

279

424

711

499

391

439

309

Полупансион

26

26

26

26

26

26

26

Деца од 4 до 11.99 год.

16

16

16

16

16

16

16

Отказ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 14 дена 100%

Под 21 ден 100%

Под 14 дена 1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

No Show

50%

100%

100%

50%

50%

50%

50%

Минимум престој

5

5

5

5

5

5

5

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок по лице на ден
 • WiFi интернет
 • парна бања
 • BIO ORGANIC базен
 • солен базен
 • солена соба
 • ледена соба
 • сауна
 • џакузи
 • парна бања
 • хидро масажа
 • фитнес
 • мини клуб, клуб за деца ( 3-6 г.) со бебиситерка во текот на денот од 08 до 22 часот
 • транспорт до ски гондолата.

Доплата и попусти:

 • Дете до 3,99 год. со двајца возрасни – бесплатно
  Прво дете од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно на услуга BB 
 • Две деца од 0-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Standard Plus, Апартман Lux Plus – бесплатно на услуга BB
 • Возрасен на дополнително легло во Апартман Standard Plus/Standard Lux Plus – 40% попуст
 • Туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 • Доплата за полупансион 29€ возрасен за деца 4-11.99г -20€
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) 160€ / возрасен, 115€ / дете (4-11.99г.)

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 •  патничко осигурување 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Капацитет на сместување:

STUDIO Standard/ STUDIO Lux – 2+1

APARTMENT Standard Plus- 2+2, 3+1

APARTMENT Lux Plus – 2+2, 3+1

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ