You are currently viewing Хотел Мура 4*-Боровец 2023/24

Hotel Mura 4* е сместен во самиот центар на Боровец. 

Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт. Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2023
 
Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-21.12.2023 и од 08.03-18.04.2023
**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!
MURA 4*  01.12.2023-21.12.2023     08.03.2024-18.04.2024 29.12.2023 – 02.01.2024  03.01.2024-25.01.2024   09.02.2024-07.03.2024 22.12.2023 – 28.12.2023 26.01.2024 – 08.02.2024
ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион 
Двокреветна SMALL соба 39 € 50 € 68 € 79 € 45 € 56 € 53 € 64 €
Двокреветна стандард соба 45 € 56 € 79 € 90 € 50 € 61 € 59 € 69 €
Двокреветна LUX соба  59 €  69 €  104 €  115 €  64 €  75 € 72 €   83 €
 Трокреветна соба 39 €  50 €  68 €   79 € 46 €  57 €  49 €  65 € 

Во цената е вклучено:

 •  ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера),
 • фитнес,
 • детско катче,
 • WI-FI,
 • паркинг (5€ на ден),
 • ски гардеробер.
Попусти и доплати:
 • Дете до 2,99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 3-12,99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 4 – 12,99 г.

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна SMALL соба – 2 возрасни
 • Двокреветна стандард соба – 2 возрасни + 1 дете до 12,99г
 • Двокреветна LUX соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99г
 • Трокреветна соба – 3 возрасни
 • Минимум престој 3 ноќевања во период 26.12.2023 – 05.03.2024
 • Минимум престој 2 ноќевања за период 01.12-25.12.2023 и 06.03-20.04.2024

Во цените не е вклучено : 

 • патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА С-ТРАВЕЛ