You are currently viewing Хотел Мура 4*-Боровец 2022/2023

Hotel Mura 4* е сместен во самиот центар на Боровец. 

Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт. Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.10.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2022

 Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-22.12.2022 и од 06.03-20.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

Минимум престој 3 ноќевања во период 26.12.2022 – 05.03.2023

Минимум престој 2 ноќевања за период 01.12-25.12.2022 и 06.03-20.04.2023

MURA 4*    01.12.2022-22.12.2022       06.03.2023-20.04.2023 30.12.2021 – 02.01.2022  03.01.2023 – 26.01.2023   06.02.2023 – 05.03.2023 23.12.2022 – 29.12.2022 27.01.2023 – 05.02.2023
ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок
Двокреветна SMALL соба 34 € 45 € 68 € 77 € 40 € 48 € 45 €
Двокреветна стандард соба 40 € 53 € 74 € 85 € 45 € 55 € 49 €
Двокреветна LUX соба  45 €  67 €  88 €  99 €  54 €  73 € 56 € 

 

Во цената е вклучено:

 • ноќевање со појадок / појадок и вечера,
 • фитнес,
 • детско катче,
 • WI-FI,
 • ски гардеробер.

Во цената не е вклучено :

 •  патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти и доплати:

 • Дете до 3,99 год. – бесплатно
 • Прво и второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 4 – 12,99 г.
 • паркинг (5€ на ден)
 • надворешен СПА центар 5 евра за 2 часа

Капацитет на сместување:

Двокреветна SMALL соба – 2 возрасни

Двокреветна стандард соба – 2 возрасни + 1 дете до 12,99г

Двокреветна LUX соба – 2 возрасни + 2 деца до 12,99г

Трокреветна соба – 3 возрасни

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА С-ТРАВЕЛ