Hotel Poseidon – Kastrosikia

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 17.01.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2018

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

 

Лoкација

Хoтелoт се наoѓа на 3 км од Канали, на прекрасниот брег на Превеза на Јонско море. Долги и широки песочни плажи, идеални за мирен, релаксирачки одмор.

Плажа

Сопствена широка, песочна плажа пред самиот хотел.

Опис на oбјектпoт

Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен. Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

За секoја соба бесплатни лежалки на плажа.

1/2 стандард соба: 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99г или само 3 возрасни лица)

1/4 стандард соба: 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задожително минимум 3 платежни лица.

Услуга

Полупансион

Доручек – шведска маса; вечера – сет мени

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букираое ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра без попуст

Период Ноќевања По лице Коментар
       
20.06-27.06.2018 7 169 Промо цени
       
27.06-04.07.2018 7 219 Промо цени
       
04.07-11.07.2018 7 289  
       
11.07-18.07.2018 7 349  
       
18.07-25.07.2018 7 399  
       
25.07-01.08.2018 7 399  
       
01.08-08.08.2018 7 399  
       
08.08-15.08.2018 7 399  
       
15.08-22.08.2018 7 399  
       
22.08-29.08.2018 7 399  
       
29.08-05.09.2018 7 329  
       
05.09-12.09.2018 7 289  
       
12.09-19.09.2018 7 249  
       
19.09-26.09.2018 7 219 Промо цени
       
26.09-03.10.2018 7 189 Промо цени
       

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Клима уред и wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

 

Напомени:

Цените се дадени по лице – минимум 2 лица плаќаат во соба

Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)

Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)

Трето Ворасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена

во четворокреветна соба

Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно е  само вп четворокреветна соба)

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!

 

Време на пoаѓање и цена за превоз од Македонија за Канали (секоја среда):

00:45 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50€ по лице

01:00 h Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрпл, Дренпвп) – 45€ пп лице

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола – 45€

04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп) – 40€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автпбуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола –45€ по лице

 

  • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
  • Деца до 1,99 години бесплатно

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓаое 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнеоа за кои однапред се извинуваме.

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Наспка: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km) Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65), Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55) Трошоци во еден правец: (износите се променливи) патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.

Попустите не може да се комбинираат.

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Превозот ги слегува патниците на најблиската лпокација до сметувањето каде може да се паркира

автобус.

Препорачуваме патничко осигурување.

 

Важат Општите услови на С – Травел Битола.