You are currently viewing Хотел Радика 5* Маврово-Нова Година 2023

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје. Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачудување на секој „новодојденец“. Одличната локација (1400м надморска височина), пространи соби, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 31.12.2022-02.01.2023

ТИП НА СОБА ЕДНО ЛИЦЕ ДВЕ ЛИЦА
Супериор 24.118 мкд 43.276 мкд
Џуниор свит 25.358 мкд 45.756 мкд
Апартман и Дуплекс апартман 26.598 мкд 48.236 мкд
Прецедателски апартман 30.318 мкд 55.676 мкд

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ДЕНАРИ, СПОРЕД БРОЈ НА ЛИЦА ВО ТАБЕЛАТА НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ ЗА 2 НОЌЕВАЊА

Цената вклучува:

 • Цена според дадениот број на лица во табелата пакет за 2 ноќевања
 • Овој пакет важи од 31.12 2022-02.01.2023
 • Пакетот вклучува: 2 полупансиони (2 ноќевања, појадок и вечера)
 • Гала вечера на 31 декември 2022 година и на 1јануари 2023 г. храна и пијалоци (локално пиво/вино/ракија/газирани пијалаци/негазирани пијалоци/вода).
 • Користење на СПА центар (сауна, парна бања, кабина со приватен базен, затворен базен, џакузи, фитнес центар)
 • Спортски бар 
 •  Детско игралиште
 • Дигитална IP/ТВ
 • Паркинг
 •  ДДВ, осигурување, туристичка такса

Политика за деца и доплати:

 •  Деца од 0 – 5,99 години со родители – бесплатно.
 • Деца од 6 – 11,99 години – 9.238мкд по дете за 2 ноќевања услуга полупансион.
 •  Трето возрасно лице во соба, се доплаќа – 16.058мкд за 2 ноќевања услуга полупансион
  Дополнителна ноќевање со полупансион – почнувајќи од 6.138 мкд по лице по ноќевање (во зависност од типот на собата).

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ