You are currently viewing Хотел “Srebrna Planina Spa & Resort 4*”-Копаоник 2023/24

Специјална Понуда

10% попуст за рана уплата до 30.11.2023

Hotel Srebrna Planina Spa & Resort 4*- Kopaonik

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

 

Тип на соба

Бр на лица

15.12

28.12

29.12

02.01

03.01

21.01

22.01

14.02

15.02

18.02

19.02

31.03

Double Room

2

55

130

74

67

109

55

Standart Suite (B)

3

55

143

80

74

115

55

Standart Suite (A)

3

60

143

80

74

115

60

Superior Suite with Balcony (A & B)

3

67

170

85

80

130

67

Standart Aparment

4

79

187

103

98

140

79

Superior Aparment with Balcony

4

85

198

109

103

160

85

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Појадок и Вечера
 • Туристичка Такса
 • Неограничено користење на Wellness and Spa центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, турска бања)
 • Надворешен паркинг
 • Ски Гардеробер
 • Трансфер до ски центар (распоред истакнат на рецепција)
 • Wi-Fi низ цел хотел;
 • Baby Cot;
 • – 10% попуст на ски школа;
 • – Детско Катче

 

Во цената не е вклучено (плаќање во агенција):

Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден

Услови за деца:

 2 Деца до 11,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС;

Политика за откажување:

 • – 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација до 22 дена пред почетокот на аранжманот.
 • – 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 • Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
 • Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Услови за резервација:

– За резервација е потребно 50% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 22 дена пред почетокот на аранжманот
– Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62Денари.
– Mинимум престој 3 ноќи

-Минимум престој 4 ноќи (период за нова година);

Oпис на сместување:
– Standart Room – се состои од 1 просторија со брачен кревет или 2 редовни легла.Овој тип соби не располага со балкон.
– Standart Suite – се состои од 1 простоја каде што има брачен кревет + софа на развлекување и не располга со балкон.
– Standart Aparment – се состои од 2 простории. Една просторија спална соба, втора просторија дневна соба со тросед на развлекување.Овој тип на соби не располага со балкон.
– Superior Suite with Terrace – соба со брачен кревет + софа на разлекување за едно лице. Овој тип соби располаагаат со балкон.
– Superior Aparment with balcony – Aпартмот се состои од 2 простории. Една просторија спална соба со брачен кревет, втора соба дневна каде имаа тросед на развлекување за две лица.Овој тип на соби располгага со балкон.
– Standart Suite Blok B- Eдна просторија со брачен кревет + софа на разлкевуање за две лица.Овој тип на соба не располага со балкон.
– Superior Suite Blok B – Една просторија со брачен кревет + софа на разлекување максимум 2 лица. Овој тип на соби располага со балкон.
* Сите типови на соби имаат топла врска со спа центар и ресторанот.