You are currently viewing Hotel Srebrenac 2*-Копаоник 2023/24

HOTEL SREBRNAC 2*-КОПАОНИК

HOTEL SREBRNAC се наоѓа на патот од Брзече кон туристичкиот ценатр Копаоник и е првиот објект во овој ски ценатр. Скијачите го сметаат за најдобро позициониран хотел на цел Копаоник. Веднаш пред хотелот се наоѓа брз четворосед и жичница – тањир, кои водат кон врвот Гобеља, а потоа преку Јарм до системот на другите жичници на ски центарот Копаоник. Затоа овој хотел е намемет за скијачите, поради близината на патеките, исто како и за семејставта со деца кои може да уживаат во мирната зимска атмосфера. Центарот на Копаоник е оддалечен 3 километри.

Содржини на хотелот: Ресторан со камин, етно кебапчилница со посебно уреден камин и скара на жар, ТВ сала, теретана, сауна, дискотека за ноќна забава, ски услуги (наем на опрема), спортски терени, паркинг.

 

Цена по лице на ден на база Полупансион

Тип на соба

Цена

Лица

Услуга

Ски Опенинг

Пакет

01.12

29.12

29.12

03.01

03.01

21.01

21.01

09.02

09.02

18.02

18.02

02.04

Мин.ноќи

3

7

7

7

7

7

7

1/2 Соба

 

По лице

на ден

2

НВ

111€
3 ноќи по лице на база НВ

43

59

53

48

53

48

1/3 Соба

3

НВ

41

56

51

46

52

46

1/3 + 1 Соба

3-4

НВ

39

53

49

43

49

43

Цена по апартман на ден на база Полупансион

1/4 Апартман

По апартман на ден

4

НВ

154

171

240

214

205

214

205

1/5 Aпартман

5

НВ

171

197

265

240

231

240

231

 

НAПОМЕНА:

 • Цените во соба се дадени по лице на ден на база Полупансион;
 • Цените во апартманите се по апартман на ден на база Полупансион;
 • За престој помал од минимум прстој на ноќи се доплаќа +20% од цените во табелите;

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

 • Деца до 3.99 години ГРАТИС
 • Деца 4-12 години во присуство на две возрасни лица 30% попуст:

ДОПЛАТИ:

 • Туристичка такса 1.20€ по лице на ден за возрасни;
 • Деца 7-14,99 години 0,60€ по лице на ден;
 • Деца до 7 години ГРАТИС;
 • Хотелско осогурување 0,20€ по лице на ден без разлика на возраст (плаќање на рецепција)
 • Еднокреветна соба 40% од цената на двокреветна соба;

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ