Hotel Yanakiev 4* – Borovec, Bugarija

YANAKIEV 4* – БОРОВЕЦ

www.hotel–yanakiev.com

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии.

YANAKIEV ****БОРОВЕЦ

ЦЕНИ 3А COБA НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ЕВРА

1

01.12-20.12

21.12-27.12

11.01-14.02

28.12-03.01

04.01-10.01

15.02-21.02

22.02-30.04

DOUBLE STANDARD

1adl

62

118

179

151

82

1adl+1chd 6-12.99

63

119

180

152

83

1adl+2chd 2- 12.99

75

146

221

179

101

2adl

74

145

220

178

100

2adl+1chd 6-12.99

75

146

221

179

101

3adl

96

193

297

240

132

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl

98

179

294

223

155

1adl+2chd 2-12.99

103

185

300

229

160

1adl+3chd 6-12.99

108

189

304

233

165

2adl

99

180

295

225

156

2adl+1chd 6-12.99

107

188

303

232

163

2adl+2chd 6-12.99

108

189

304

233

165

3adl

107

188

303

232

164

3adl+1chd 6-12.99

111

192

308

237

168

4adl

115

196

311

240

171

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DOUBLE STANDARD

1adl

69

125

186

158

89

1adl+1chd 6-12.99

70

126

187

159

90

1adl+2chd 2-12.99

88

159

235

192

115

2adl

87

158

234

191

114

2adl+1chd 6-12.99

109

198

292

239

142

3adl

118

213

315

258

153

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl

111

192

309

237

168

1adl+2chd 2-12.99

123

205

320

249

180

1adl+3chd 6-12.99

135

216

331

260

191

2adl

112

193

309

238

169

2adl+1chd 6-12.99

133

215

330

259

190

2adl+2chd 6-12.99

134

216

331

260

191

3adl

133

215

330

259

190

3adl+1chd 6-12.99

141

222

338

267

198

4adl

154

235

351

280

211

Доплата за поглед на стаза

за лице на ден

5

5

5

5

5

Минимум престој

4

4

4

4

4

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 3 дена

1 ноќевање

Под 7 дена 1 ноќевања

Под 28 дена 100%

Под 14 дена 2 ноќевања

Под 7 дена 1 ноќевање

No show

10%

30%

100%

45%

30%

Соби: мини бар,балкон,телефон,САТ ТВ

Опис: конференциска сала, бизнис центар,затворен базен, ноќен клуб,лоби бар,ресторан,фитнес сала,сауна,масажа,ски гардероба,сеф

Попусти и доплати:Доплата за Новогодишна вечера 90 Еур за возрасни и 50 Еур за деца

Локација: 50 метри од ски лифтовите

Цената вклучува: користење на затворен базен,паркинг,детска градина,интернет, ( сауна , парна бања и лакониум од

15.00 до 19.00 часот )

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 10% ПОПУСТ