You are currently viewing Hotel Yastrebets 4* – Borovec, Bugarija 2023/24

Hotel Yastrebets 4* – Borovec, Bugarija

ОПИС:

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви

YASTREBETS 4* BOROVETS                                                                       www.hotelyastrebets.bg

Period

Valid

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

SGL ROOM

 

 

DBL ROOM

 

Junior Suite

(2 pax)

Large Suite

(2pax)

Finish Chalet

(2 pax)

Forest view

Front

view

Forest view

Front view

High season

26.01.-03.03.2024

( мин. 3 ноќевања)

All days

214

224

234

244

323

363

333

Medium season              

03.01-25.01.2024

Thu -Sun

164

174

184

193

283

318

293

Fri – Sat

214

224

234

245

323

363

333

Low season               

     04.03.-30.03.2024

Thu -Sun

152

162

172

182

258

298

258

Fri – Sat

182

192

202

212

293

333

293

Christmas period        

    23.12-25.12.2023

( мин. 4 ноќевања)

All days

242

252

242

252

Sold out

Sold out

Sold Out

New Year period

26.12-02.01.2024

( мин. 7 ноќевања)

All days

302

313

302

313

Sold out

Sold out

Sold Out

Дете од 4 до 11.99 год. на дополнително легло

26 ЕУР

Возрасен на дополнително легло

47 ЕУР

Maximum occupancy

Single Room ( 1 adl+1chd 0-3.99 yrs )

Double Room ( 3 adl)

Junior Suite ( 3adl or 2 adl+2chd 4-11.99 yrs)

Large Suite ( 3adl +1chd 4-11.99 yrs)

Finish Chaley ( 4 adl +1 chd 4-11.99 yrs)

Доплата за вечера за лице на ден

30 ЕУР

Деца од 4 11.99 години

15 ЕУР

Такса

Вклучена

Задолжитена доплата за Божиќна Вечера 66 ЕУР за возрасни . Деца од 4 до 11.99 год. 33 ЕУР

Задолжителна доплата за Новогодишна Вечера 210 ЕУР за возрасни . Деца до 4 до 11.99 год. 105 ЕУР

Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, хербална бања, парна бања, финска сауна, лакониум,

ледена фонтана, интернет, паркинг

Откажување на резервација:

Low season and Medium season: под 14 дена 100%

High season : под 30 дена 100%

Christmas period : под 45 дена 100%

New Year period : под 60 дена 100%

No Show 100%

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

EBD 1 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024

ЕBD 2 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024

EBD 3 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024

NON REF : ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЗ 10 % ПОПУСТ

DAY DISCOUNT : 7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 25.01.2024 И ОД 04.03 ДО 30.03.2024

МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ МАКСИМУМ ДВА ПОПУСТА

( EBD СО DAY DISCOUNT ИЛИ DAY DISCOUNT СО NON REF)

EBD И NON REF НЕ СЕ ПРЕСМЕТУВА НА ЦЕНАТА ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЛЕГЛА

РЕЗЕРВАЦИИТЕ СО EBD 1 , EBD 2 И EBD 3 СЕ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЖУВАЊЕ

 

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

  • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
  • Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање.
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ