Hotel Coral Blue Beach – Gerakini, Grcija

Хотел Coral Blue Beach  – Геракини, Ситонија  www.coralblue.gr/en/home/

 

Локација:

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel – Nea Moudania,14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите  со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување: Двокреветна соба – Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спратFamily Room with bunk bed:Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Mожност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 

EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020

-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

 

Термин Услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера  
24.05-31.05.2020 7 HB 209 € 225 € 239 €
31.05-07.06.2020 7 HB 229 € 245 € 259 €
07.06-14.06.2020 7 HB 269 € 285 € 299 €
14.06-21.06.2020 7 HB 309 € 325 € 339 €
21.06-28.06.2020 7 HB 339 € 355 € 369 €
28.06-05.07.2020 7 HB 369 € 385 € 399 €
05.07-12.07.2020 7 HB 409 € 425 € 439 €
12.07-19.07.2020 7 HB 459 € 475 € 489 €
19.07-26.07.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
26.07-02.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
02.08-09.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
09.08-16.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
16.08-23.08.2020 7 HB 459 € 475 € 489 €
23.08-30.09.2020 7 HB 399 € 415 € 429 €
30.08-06.09.2020 7 HB 319 € 335 € 349 €
06.09-13.09.2020 7 HB 259 € 275 € 289 €
13.09-20.09.2020 7 HB 229 € 245 € 259 €
           

 

                                Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

 

 

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • Едно дете до 11.99 години – Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Второ дете од 0-11,99 бесплатно
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

 

Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Удово 35 €   • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин
Богородица 35€
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.