Хотел Десарет 3* – Пештани, Охрид

Хотелот Десарет 3* е лоциран на самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.
Поседува сместувачки капацитет од 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили. Нуди секаков вид на хотелски услуги како конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

 

Ценовник лето 2020 – Хотел Десарет 3* – Пештани , Охрид

  Тип услуга
 

Тип соба

Ноќевање со доручек BB Ноќевање полупансион ΗΒ
Еднокреветна соба  

31 Еур

 

38 Еур

Двокреветна соба  

24 Еур

 

29 Еур

Апартман ( до 4 лица )  

90 Еур

 

 

Вила ( до 4 лица )  

90 Еур

 

 

 

  • Цените се зададени за ноќевање по лице со вклучена туристучка такса ;
  • Доплата за дополнителен оброк – 5 Евра ;
  • Деца до 12 години – бесплатно ;
  • Деца над 12 години плаќаат по редовен ценовник ;

 

Промо понуда С-Травел : 

8 дена ( 7 ноќевања ) Полупансион HB – 149 евра по лице во двокреветна стандард соба 

Еднокреветна соба + 30% на зададената цена