You are currently viewing Iceberg 3* – Bansko, Bugarija 2022/2023

ICEBERG 3* – BANSKO

Хотелот „ICEBERG 3* – BANSKO“ е модерен  хотел лоциран многу близу до Ски-лифт во новиот дел на Банско и на околу 800 метри од центарот . Хотелот им нуди на своите гости дневни трансфери до  Гондолата.  На располагање на гостите на хотелот се: простран ресторан (70 места), лоби бар, таверна (со две простории), остава за ски опрема, затворен базен, СПА центар, 2 добро опремени конференциски сали, лифт, Wi-Fi,  бесплатен паркинг.

СПА-центарот на хотелот Iceberg нуди: Затворен базен, џакузи, парна бања, сауна, фитнес, масажа, турска бања (Хамам). За деловни состаноци, настани и семинари, има 2 конференциски сали опремени со потребната опрема: големата конференциска сала е до 50 луѓе и малата конференциска сала до 15 лица. Хотелот располага со вкупно 35 соби, од кои 25 стандардни двокреветни соби, 3 супериор двокреветни соби, 4 фамилијарни мансарди, 3 големи апартмани. Сите соби и апартмани на првиот и вториот спрат имаат балкони, собите на третиот кат имаат панорамски прозорци. Сите соби се  убаво опремени со брачни кревети или разделени кревети, мини бар, телефон, кабловска телевизија, бања со туш и фен.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.11.2022

WEEK DAYS – за резервации од Недела до Четврток, бесплатно ноќевање со појадок – во ПЕТОК
(Не е валидно за период 29.12 – 03.01)

Бонуси: 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2022 и 04.01-19.03.2023

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

ICEBERG 3* BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12 – 18.12

13.03 – 19.03

23.01- 31.01

01.03 – 12.03

19.12 – 28.12

04.01 – 22.01

01.02 – 28.02

 

29.12 – 03.01

 

По лице во 1/2 соба 24 € 27,50 € 32,50 € 44 €
По лице во 1/2 superior room 26 € 29 € 33 € 48 €
 Family апартман 2+2 / 4 лица 72,50 € 77 € 81 € 140 €
Апартман со две спални 4+2  87 € 91 € 96 € 167 €

Во цената е вклучено : 

 • ноќевање со појадок по лице ( освен во family апартман и апартман 4+2)
 • транспорт до ски лифтовите
 • користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања
 • фитнес
 • детско катче
 • интернет

Во цените не е вклучено :

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Попусти и доплати:

 • Дете 0-1,99 – бесплатно
 • Дете од 2-5,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба – 70%попуст
 • Дете од 6-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20 % попуст
 • Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 85€ / возрасен, 45€ / дете (6-11,99г.)
 • Туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица
Двокреветна superior соба –  2+2

Family апартман – 2+2

Апартман со две спални – 4+2

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ