ХОТЕЛ INTERNATIONAL 4* – ОХРИД  2020

Под падините на планините Петрино и Галичица, непосредно до познатите Билјанини извори, од кои според легендата настанало познатото Охридско Езеро, на излезот од булеварот „Туристичка“ кој води до најубавите плажи на источното крајбрежје, се наоѓа хотелот „Интернационал“.
На атрактивна локација, изграден во модерен стил, хотелот „Интернационал“ е идеално место за вашиот престој во Охрид. Оддалечен на 5 минути од Езерото и само 15 минути од центарот на градот, хотелот „Интернационал“нуди извонредни услови за престој на гостите.
Располага со 35 стилски уредени соби, од кои 28 се двокреветни, 2 се четворокреветни, а 5 апартмани. Сите имаат клима уред, интернет и телевизија. Се издаваат по принципот ноќевање со доручек кој се реализира во специјалниот интерен ресторан наменет само за гостите кои користат сместување во хотелот.
Хотелот има сопствен паркинг, обезбеден со видео надзор, прекрасна тераса со бар, конгресна сала, фитнес сала, финска бања, турска бања, џакузи, масажа.

Ценовник за период од 01.06 до 30.09.2020

ТИП СОБА ЦЕНА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ ЗА СОБА
1/2 ДВОКРЕВЕТНА СОБА 50 ЕУР
1/2+1 ДВОКРЕВЕТНА СОБА + ЕК. БЕД 60 ЕУР
1/3 ТРОКРЕВЕТНА СОБА 60 ЕУР
1/4 АПАРТМАН 70 ЕУР
1/2+2 АПАРТМАН 70 ЕУР

*Цените се изразени во ЕВРА и се однесуаат на соба со појадок.
*Деца до 7 год, БЕСПЛАТНО во тип на соба 1/3, 1/2+2 или 1/4.
*Деца од 07-12 год, 50% попуст
*Трет возрасен во соба/апартман +15еур на ден

НАПОМЕНА
*Воедно сакаме да напоменеме дека Хотел Интернационал ќе ги запази сите стандарди кој ќе бидат поставени од надлежните институции за заштита, безбедност и дезифенфекција на целиот објект.

 

ПРОМО ПАКЕТ  5 ноќи 6 дена
УСЛУГА ПЕРИОД ЦЕНА
Ноќевање со појадок До 31.08.2020 99 еур / 6070ден

 

*Цените се изразени по ЛИЦЕ
 
Напомена!!!

  • Сместување во собите е по 14 ч. по локално време, а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време
  • Деца од 1,99 до 11,99 – бесплатно
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Хотелот има сопствен паркинг, обезбеден со видео надзор, конгресна сала, лоби, лоби бар и прекрасна Коктел бар тераса.
За овие и сите дополнителни услуги кои ги нуди хотелот може повеќе да се информирате на рецепцијата на хотелот која работи 24 часа. Тука љубезно ќе ве информираат за се што ве интересира во врска со посета на знаменитостите на градот, рентакар, рентабајк или други услуги, екскузрзии и останати корисни информации.