Хотел Лебед 4* – Охрид

Хотел Лебед 4* – Охрид

Незаборавен поглед… комфорт, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент се на едно место-Хотел Лебед. Чувство на релаксација… постигнато со неопходното во собите: добро осветлување, супер дизајн и просторност.

Хотел Лебед е мал но современ хотел кој се наоѓа на прекрасна локација, пред самото езеро и на 500 м од центарот.
Капацитет: Располага со 24 соби, во кој можат да се сместат до 57 лица. Реновиран и проширен во 2011 год.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет, тераса.
Во склоп на хотелот има ресторан и нуди 24 ч собна услуга, обезбеден паркинг.

Хотел Лебед 4*
локација на кеј
Јуни Јули Август Септември
06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12
  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
2 возрасни 209 219 229 229 229 239 249 259 259 259 259 259 249 239 209
2 возрасни+1 дете 259 269 279 279 279 289 299 309 309 309 309 309 299 289 259
2 возрасни+2 деца 319 329 339 339 339 349 359 369 369 369 369 369 359 349 319
3 возрасни 319 329 339 339 339 349 359 369 369 369 369 369 359 349 319
3 возрасни+1 дете 379 389 399 399 399 399 399 399 399 399 399 399 389 379 369

 

Цените се дадени по соба на 7 ноќи со вклучен појадок, во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз од Битола, Прилеп, Ресен. Туристичката такса не е вклучена во цена и се плаќа на лице место.
Дете е 2-12 години.  Возрасен 12+.     Важат Општите услови за патување на СКТМ.