ХОТЕЛ – МАИВА 4*- ОХРИД 2020 ПРОМО ЦЕНИ!!!

 

ХОТЕЛ – МАИВА 4*- ОХРИД

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.


Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.


Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

 
 

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ СЕПТЕМВРИ/ОКТОМВРИ 2020

ВИКЕНД (ПЕТОК/НЕДЕЛА) 2ПП+СПА                            ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – ПОЛУПАНСИОН 3.000 ДЕН
ОСТАНАТИ ДЕНОВИ (НЕДЕЛА/ПЕТОК) 1ПП+СПА    ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – ПОЛУПАНСИОН 1.350 ДЕН
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК  ЦЕН ПО ЛИЦЕ 1.100 ДЕН

 

 

ХОТЕЛ „МАИВА“ 4* – ОХРИД

Ценовник лето-2020

Услуга: Цена:
Ноќевање со појадок 1550 мкд
Ноќевање со појадок и вечера 1.850 мкд

 

  • Цената е по лице на ден во двокреветна соба.
  • За сместување во еднокреветна +30% доплата.
  • Деца до 5 години – гратис.
  • Деца од 6-12 години плаќаат 50% од цената.
  • Користење на СПА центар.

Напомена: За аранжман од 7 дена, еден ден гратис. ( важи за резервации за месец јули )